جنس پوسته و هسته ساندویچ پانل چیست؟

جنس هسته و پوسته ساندویچ پانل

ساندویچ پانل ها از مصالح نوینی به شمار می‌آیند که به دلیل سرعت بخشید به امر ساخت ساز پروژه های بزرگ مانند سوله، سرد خانه، کارخانجات و… در دنیای امروزه بسیار محبوب و پرکاربرد شده است. ساندویچ پانل ها در دو نوع سقفی و دیواری تهیه، طراحی و تولید می‌شوند و این نوع دسته بندی به دلیل تفاوت در اتصال به صورت افقی و عمودی می‌باشد.

دلیل نام گذاری این قطعات به ساندویچ پانل، لایه لایه بودن آن ها همانند ساندویچ می‌باشد. در ساندویچ ها دو لایه بیرونی (نان) و یک لایه درونی (محتویات ساندویچ) وجود دارد و این تشبیه عینا در ساندویچ پانل ها نیز وجود دارد. به این صورت که دو لایه خارجی (ورق های بیرونی) و یک لایه درونی (مواد بین دو لایه) باعث تشکیل ساندویچ پانل می‌شود.

مواد به کار رفته در پوسته ساندویچ پانل ها

لایه های بیرونی ساندویچ پانل های دیواری و سقفی از جنس های متفاوتی تشکیل شده است. ورق های گالوانیزه، ورق های آلومینیومی، ورق های آلوزینک و… از جمله موادی است که در ساخت پوسته ساندویچ پنل ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نوع موادی که در ساخت پوسته این نوع مصالح مورد استفاده قرار می‌گیرد بسیار مهم و حیاتی می‌باشد. زیرا می‌بایست ساندویچ پانل ها (چه سقفی و چه دیواری) در برابر عوامل طبیعی مانند باد، باران، سیل، طوفان، زلزله، آتش سوزی و… مقاومت قابل قبولی داشته باشند.

علاه بر این ظاهر زیبا در کنار اتصال سریع و مقاوم بودن محل اتصال ها نیز از جمله ویژگی های مهم مواد به کار رفته در پوسته ساندویچ پانل های می‌باشد. همه این مواد گفته شده در 3 نوع جنس نام برد (آلومینیوم، گالوانیزه و آلوزینک) وجود دارد و از این جهت این سه نوع متریال کاربرد زیادی در ساخت ساندویچ پنل ها دارند.

مواد به کار رفته در هسته ساندویچ پانل ها

هسته ساندویچ پانل ها باید ویژگی های کاربردی و مهمی داشته باشد که این نوع مصالح در میان دسته نامحدود مصالح ساخت و سازی مشهور شده است!

داخل ساندویچ پانل های دیواری و سقفی از موادی با جنس پلی اورتان (پلی یورتان)، پشم سنگ یا پلی استایرن پر می‌شوند که هر دو مواد عالی بوده که ویژگی های جذابی را به همراه دارند. از جمله این خواص و ویژگی ها می‌توان به :

  1. عایق عالی رطوبت و دما
  2. ضد آتش و مقاومت بالا در برابر ضربه
  3. ایجاد محیطی ایزوله به دلیل عایق بندی عالی
  4. مقاوم در برابر انواع عوامل و بلایای طبیعی
  5. انعطاف پذیری قابل قبول

اشاره نمود که تقریبا تمامی نیاز های یک کارخانه، سوله، سرد خانه و… را تامین می‌کند.

از ترکیب پل ال ها و ایزوسیانات ها ماد شیمیایی پلی اورتان به وجود می‌آید. پلی استایرن نیز نوعی پلیمر از جنس منومر استایرن می‌باشد که در پتروشیمی ها در سه حالت معمولی، مقاوم و انبساطی تولید می‌شود.

انواع ساندویچ پانل ها بر اساس جنس هسته

در تیتر قبلی به مواد به کار رفته در هسته ساندویچ پانل های دیواری و سقفی اشاره کردیم. در تعیین انواع ساندویچ پانل ها نیز از همین مواد برای نامگذاری ساندویچ پنل استفاده می‌شود.

از این رو می‌توان گفت که 3 نوع ساندویچ پانل از نظر جنس هسته، 6 نوع ساندویچ پانل از نظر جنس هسته و نوع طراحی و 30 نوع ساندویچ پانل از نظر ابعاد، هسته و نوع طراحی وجود دارد.

نکات پایانی

در این مقاله سعی شد تا بررسی دقیق تر ساندویچ پانل ها بپردازیم و انواع آن ها بسته به نوع دسته بندی را مشخص نماییم. در سازه های امروزه استفاده از مصالحی که زمان بهره برداری از پروژه را کاهش می‌دهند بسیار مهم و ارزشمند می‌باشد از این رو روز به روز بر محبوبیت و کارایی ساندویچ پانل ها افزوده می‌شود و این خود تصدیقی بر این کلام است.

برای خرید انواع ساندویچ پانل های دیواری و یا سقفی می‌توانید با برقراری تماس و دریافت توضیحات بیشتر از مشاوران فروش ریمیسو اقدام به ثبت سفارش و خرید نمایید. با چندین سال سابقه در این زمینه این نوید را به شما می‌دهیم که سازه خود را در کمترین زمان ممکن، با بهترین مصالح موجود و زیبایی خاص بنا خواهید کرد.

Admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *