بارگیری، حمل و نقل و تخلیه ساندویچ پانل

حمل و نقل ساندویچ پانل ها

بارگیری و حمل و نقل ساندویچ پانل ها پروسه ای تقریبا پیچیده و نیازمند افرادی مجرب و متخصص می‌باشد که تجربه کار با ماشین آلات سنگین مانند لیفت تراک و جرثقیل را داشته باشند.

دلیل این موضوع مربوط به آسیب دیدگی لبه های ساندویچ پانل می‌باشد، زیرا در صورت خم و یا له شدن لبه های ساندویچ پانل، به خوبی این مصالح در هم چفت نمی‌شوند و در نتیجه عایق بندی مناسب صورت نمی‌گیرد.

علاوه بر این آسیب دیدن لایه داخلی ساندویچ پانل نیز در هنگام حمل و نقل برای سازمان هایی که قصد ساخت محیطی کاملا ایزوله را دارند، بسیار مهم می‌باشد.

نحوه بارگیری ساندویچ پانل

به صورت کلی در بارگیری ساندویچ پانل های سقفی و دیواری باید حوصله و زمان زیادی به خرج داد تا از هزینه های اضافی ناشی از آسیب دیدن بار و تعویض آن جلوگیری نمود.

به این منظور بهتر است شرکت ها و تولیدی های ساندویچ پانل از ماشین آلات سنگین و مناسب این کار مانند لیفت تراک بهره ببرند. در هنگام کار با این ماشین آلات نیز باید فرد متخصص و مجربی راننده باشد و به گونه ای مصالح از زمین برداشته شوند که فشار بین تمامی سطوح ساندویچ پانل پخش شود.

در هنگام بارگیری نیز بهتر است چندین کارشناس فنی در اطراف حضور داشته باشند تا با راهنمایی های لازم تا حد ممکن به راننده کمک نمایند.

در هنگام بارگیری نباید ارتفاع بار بیشتر از حد مجاز باشد تا مصالح زیرین آسیب نبینند.

نحوه حمل و نقل ساندویچ پانل

در رابطه با این موضوع راننده کامیون و یا تریلی بهتر به این موضوع واقف می‌باشد، ولی در حالت کلی استفاده از گیره هایی برای نگهداری مصالح با فاصله های استاندارد که آسیبی به ساندویچ پانل ها هم نرساند بسیار ضروری است.

رعایت سرعت مطمئنه و استفاده از علائم هشدار دهنده نیز از لزومات حمل نقل بار های سنگین است که سازمان حمل و نقل مربوطه بهتر به این موارد آگاه می‌باشد.

نحوه تخلیه ساندویچ پانل

برای تخلیه هر چه بهتر، استفاده از جرثقیل با گیره های پارچه ای توصیه می‌شود تا در هنگام تخلیه آسیبی به ساندویچ پانل ها وارد نشود.

همچنین بهتر است از دو گیره پارچه ای بهره برد تا فشار جا به جایی به صورت کامل بین تمامی سطوح مصالح پخش شود و در نهایت بدون هیچ آسیبی بار تخلیه شود.

در هنگام تخلیه نیز باید فردی مجرب اقدام به این کار کند و افراد و کارشناسانی نیز در محل حضور داشته باشند و به وی در انجام این امر کمک نمایند.

توجه داشته باشید که از لبه های نر و مادگی ساندویچ پانل ها برای حمل و نقل استفاده نکنید تا دچار خم شدگی و آسیب دیدن آن ها نشود.

نحوه نگهداری و انبار کردن ساندویچ پانل

برای جلوگیری از هرگونه خطرات احتمالی و صدمات ناشی از عوامل خارجی بهتر است تا به نکات زیر در رابطه با نحوه انبار کردن و نگهداری ساندویچ پانل ها دقت نمایید.

  1. استفاده از چوب در بین لایه های مصالح برای جلوگیری از ورود رطوبت
  2. چیدن ساندویچ پانل ها در ارتفاع مناسب برای جلوگیری از آسیب به مصالح پایینی
  3. استفاده از مکان های سرپوشیده برای انبار کردن
  4. پوشش مناسب برای مصالح
  5. جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید به ساندویچ پانل ها
  6. استفاده از پوشش مناسب برای قسمت های زیرین برای جلوگیری از آسیب
  7. محل نگهداری بهتر است سطحی تمیز و صاف باشد

جمع بندی

در حالت کلی پروسه بارگیری، حمل و نقل و تخلیه ساندویچ پانل ها کمی سخت است ولی با رعایت نکات گفته شده و اصول اولیه می‌توان بدون هیچ گونه نگرانی جنس را به محل مربوطه انتقال داده و اقدام به نصب و اجرای آن نماییم.

شرکت ریمیسو وسواس خاصی در هنگام تحویل بار به مشتریان خود خرج می‌نماید تا با رضایت کامل مشتری اعتبار شرکت و کارمندان آن افزایش یابد. همچنین شرکت های ترابری که با سازمان سازه های پیش ساخته ریمیسو همکاری می‌نمایند، کاملا حرفه و مسلط به کار خود هستند.

کلیدواژه : ساندویچ پانل
Admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *