ساندویچ پانل مرغداری

ساندویچ پانل مرغداری

ساندویچ پانل مرغداری به منظور ساخت و راه اندازی سوله ها و مرغداری ها که برای پرورش دام و طیور مورد استفاده قرار می‌گیرد، کاربرد دارد.

لازم به ذکر است که ساندویچ پانل هایی که برای ساخت مرغداری استفاده می‌شود صرفا برای این کار طراحی و تولید نشده اند و می‌توان در ساخت سازه های مختلف بسته به شرایط نیز اسفاده نمود، اما به دلیل استفاده فراوان مرغدار ها از ساندویچ پانل های گالوانیزه برای ساخت مرغداری، اصطلاح ساندویچ پانل مرغداری وایرال شده است.

برای ساخت مرغداری می بایست اصول و قوانینی رعایت شود که هم از نظر وزارت بهداشت مورد تایید بوده و هم از نظر هزینه منطقی باشد. به همین دلیل ساندویچ پانل های سقفی و دیواری از اصلی ترین مصالح برای ساخت مرغداری می‌باشد.

این مصالح به کارفرما اجازه تصمیم گیری بهتری می‌دهد و در نهایت سازه ای بسیار مناسب از لحاظ مقاومت، عایق رطوبت و دما، شستشو پذیری بالا، محیطی بهداشتی و از همه مهم تر ، سازه ای با هزینه بسیار پایین نسبت به مصالح مشابه در اختیار شما قرار می‌دهد.

استفاده از ساندویچ پانل در سالن های پرورش مرغ

سالن های پرورش مرغ باید در مکان هایی ساخته شوند که از لحاظ تامین آب، برق و گاز دچار مشکل نشوند. علاوه بر این موضوع دسترسی به جاده و راه های اصلی از موارد بسیار مهم در دایر نمودن سالن های پرورش دام و طیور است.

استفاده از ساندویچ پانل برای ساخت سالن های مرغداری به شما در بهبود عمل کرد مرغداری بسیار کمک می‌کند. دلیل این موضوع هم بسیار واضح است :

 • ساندویچ پانل ها محیطی کاملا ایزوله تحویل کارفرما می‌دهند که این موضوع دلیلی بر کاهش آمار تلفات مرغداری ها بوده و در نتیجه سود و بازده زیادی به همراه دارد.
 • شستشو و تمیز نمودن دیوار ها و محیط پرورش مرغ ساده تر و آلودگی کمتر.
 • ثابت نگه داشتن دما و رطوبت ساده تر بوده و هزینه کمتری در بر دارد.

با در نظر  گرفتن موارد بالا و حساب و کتابی سر انگشتی در مدت یکسال، می‌توانید هزینه های ساخت و ساز و نگه داری طیور را بین مرغداری ساخته شده با ساندویچ پانل و مرغداری ساخته شده با مصالح غیر را مقایسه کنید و در نهایت تصمیم نهایی را اخذ نمایید.

ویژگی ساندویچ پانل های سالن پرورش مرغ چیست؟

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که مشتریان در هنگام خرید ساندویچ پانل برای ساخت مرغداری از ما می‌پرسند، ویژگی های این نوع مصالح می‌باشد. تمامی موارد مهم در پاسخ به این سوال در ادامه لیست شده است :

 1. حمل و نقل و انتقال ساندویچ پانل های سقفی و یا دیواری بسیار ساده و کم هزینه تر نسبت به مصالح دیگر می‌باشد
 2. نصب، اجرا و راه‌اندازی سوله ها و مرغداری ها با ساندویچ پانل بسیار ساده، کم هزینه و سریع تر می‌باشد. تا جایی که اجرا یک مرغداری در ابعاد متوسط با استفاده از ساندویچ پانل زمانی بین 2 الی 3 هفته طول می‌کشد.
 3. محیطی کاملا بهداشتی تحویل کار فرما می‌دهد و شستشوی مرغداری آسان‌تر می‌شود.
 4. ثابت نگه داشتن دما و رطوبت در مرغداری هایی که با استفاده از ساندویچ پانل ساخته شده ‌اند ساده تر و کم هزینه تر می‌باشد. زیرا عایق بسیار مقاوم دما و رطوبت است.
 5. استفاده از پشم شیشه در عایق سازی مرغداری ها در زمان گذشته مشکلاتی مانند تولید قارچ در دیواره ها و سقف را به همراه داشت که موجب بیماری و تلفات بیشتر طیور می‌شد، در حالی که در سازه های ساندویچ پانلی چنین اتفاقی رخ نمی‌دهد.

قیمت ساندویچ پانل های مرغداری

قیمت ساندویچ پانل ها برای ساخت و ساز سالن های پرورش مرغ نسبت به ابعاد سازه و نوع سازه متفاوت است.

اما برای بر آورد هزینه ای کامل ساخت و ساز یک مرغداری با استفاده از ساندویچ پانل باید موارد زیر را نظر بگیرید که در نهایت به شما قیمتی تقریبی در رابطه با بودجه مورد نیاز را ارائه می دهد.

 1. متراژ دیواره های سالن و سوله برای بر آورد هزینه های خریداری ساندویچ پانل دیواری
 2. متراژ سقف سازه برای بر آورد هزینه های خریداری ساندویچ پانل سقفی
 3. هزینه های مربوط به اتصالات و چهارچوب سازه
 4. هزینه حمل و نقل
 5. هزینه کارگر و نصاب

این 5 مورد ذکر شده قیمت تقریبی از هزینه ساخت سازه سازه را در اختیار شما قرار می‌دهد.

خرید ساندویچ پانل مرغداری

برای خرید ساندویچ پانل سقفی و دیواری برای ساخت سالن های پرورش مرغ راه های بسیار زیادی وجود دارد که یکی از این راه ها تماس با کارشناسان فروش شرکت سازه های پیش ساخته ریمیسو می‌باشد.

کارشناسان علاوه بر ثبت سفارش شما می‌توانند در بر آورد هزینه های خریداری ساندویچ پانل نیز به شما کمک کنند و در انتخاب بهترین ساندویچ پانل نسبت به ویژگی های مورد نیاز شما راهنما باشند.

کلیدواژه : ساندویچ پانل
Admin
دیدگاه کاربران 2 دیدگاه
 • سهیل ۲۲ دی ۱۴۰۰ / ۸:۴۱ ق٫ظ

  سلام وقتتون بخیر!!!
  بنده می‌خواستم توی عمان یک مرغداری احداث کنم. هزینه های این سازه نسبت به عمان به چه صورته؟؟ به نظر شما به صرفه هستش؟ هزینه خرید حمل و نقل گمرک و…

  • ادمین ۲۶ دی ۱۴۰۰ / ۷:۵۲ ق٫ظ

   سلام
   بله اکثر مصالح اصلی مثل آهن آلات و ساندویچ پانل در داخل ایران خیلی ارزان تر ( بسته به ارز عمان ) می باشد. همراه با هزینه های انتقال و گمرک و… کل این هزینه ها باز هم پایین تر از اجرای پروژه توی عمان با مصالح و کارگر های آنجاست.
   چندین پروژه بر همین محور شرکت ریمیسو توی عمان اجرا کرده است

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *