ساندویچ پانل پشم شیشه و کاربردهای آن

ساندویچ پانل پشم شیشه

ساندویچ پانل پشم شیشه چیست؟

برای پنل های ساندویچی نسبت به لایه های میانی آن ها نامی تعیین می شود. ساندویچ پانل پلی استایرن، ساندویچ پانل پلی اورتان، ساندویچ پانل پشم سنگ و ساندویچ پانل پشم شیشه. پس ساندویچ پانل های پشم شیشه از جمله مصالح پنلی هستند که لایه میانی آن ها را پشم شیشه تشکیل داده است.

این نوع پنل های ساندویچی نسبت به دیگر رقبای خود (پلی استایرن، پلی اورتان و پشم سنگ) دارای مزایا و معایبی می‌باشد که تنوع در کاربرد آن را افزایش می‌دهد. برای مثال پشم شیشه به دلیل وزن بسیار کم در حجم بالا (چگالی معمولی و کم) سازه و ساختار کلی بنا را سبک می‌نماید و در عین سبکی مقاومت بالایی نیز به آن می‌بخشد.

کاربرد ساندویچ پانل پشم شیشه

ساندویچ پانل های تولید شده از الیاف پشم شیشه در صنایع دفاعی و نظامی کاربرد های به نسبت بیشتری در مقایسه با دیگر موارد دارد. دلیل این موضوع هم سبکی و وزن کم آن در مقایسه با دسته بندی های مختلف پنل های ساندویچی می‌باشد.

علاوه بر صنایع دفاعی و نظامی، ساندویچ پانل پشم شیشه دارای کاربرد های فراوانی نیز است مانند :

 1. ساخت بنا های تحصیلی مانند مدارس، دانشکده ها و کانکس هایی برای تربیت کودکان
 2. ساخت بنا های بهداشتی مانند سرویس های بهداشتی عمومی، حمام، دستشویی و…
 3. ساخت انواع سازه پیش ساخته مانند کانکس مسکونی و کانکس نگهبانی
 4. ساخت سوله، سرد خانه، کارخانجات و…
 5. ساخت سازه های ورزشی مانند سالن های فوتسال و چمن 10 نفره
 6. ساخت ویلا های پیش ساخته و سازه های دولتی مانند اداره جات

در این موارد کاملا مشهود است که ساندویچ پانل های تولیدی از پشم شیشه نیز مانند دیگر موارد بسیار کاربردی و برای صنعت ساخت و ساز حیاتی می‌باشد.

مزایای ساندویچ پانل پشم شیشه

بمانند تمامی ساندویچ پانل ها، پنل های پشم شیشه دارای مزیت هایی مانند :

 • عایق دمایی مطلوب
 • نصب سریع و اتمام سازه در زمان بسیار کوتاه
 • زیبایی منحصر به فرد
 • قابلیت شستشو
 • ایجاد محیطی ایزوله
 • کاملا بهداشتی
 • و…

را داراست ولی در این بین ساندویچ پانل پشم شیشه به دلیل وزن بسیار پایین (به نسبت دیگر پنل ها) مورد توجه بیشتر سازندگان قرار گرفته است. علاوه بر این، هزینه خرید پایین تر به نسب دیگر رقبا از جمله دلایل قابل قبول برای خرید پنل ساندویچی پشم شیشه می‌باشد.

پشم شیشه محیطی نامناسب برای رشد قارچ و جانوران موزی است و دلیل ایجاد محیطی تمیز نیز به همین موضوع برمی‌گردد. از این رو از ساندویچ پانل های پشم شیشه برای ساخت انواع کارخانجات داروسازی و محیط های بهداشتی نیز استفاده می‌شود.

قیمت ساندویچ پانل پشم شیشه

ساندویچ پانل های پشم شیشه به نسبت سه دسته بندی دیگر این پنل ها ( پلی اورتان، پلی استایرن و پشم سنگ ) از قیمت پایینی برخوردار است. دلیل این موضوع هم به حجم بالا در مقایسه با وزن کم پشم شیشه می‌باشد.

علاوه بر موضوع بیان شده خود پشم شیشه نیز قیمت آنچنان بالایی نداشته و در نتیجه این نوع پنل دارای قیمت به نسبت مناسب تری می‌باشد. عوامل اقتصادی مانند تحریم ها و وجود نوسانات زیاد در اقتصاد ایران ما را از ثبت قیمتی ثابت از این محصول عاجز کرده است.

خرید ساندویچ پانل پشم شیشه

برای خرید ساندویچ پانل پشم شیشه می‌توانید به وبسایت ریمیسو  و بخش محصولات ساندویچ پانل مراجعه نموده و بعد از انتخاب نوع محصول نسبت به خرید اقدام نمایید. برای دریافت قیمت ساندویچ پانل و یا خرید پنل ساندویچی می‌توانید با کارشناسان فروش ما ( که لینک های ارتباطی در سایت Reemiso قرار گرفته است ) ارتباط برقرار کرده و برای ثبت سفارش و یا قیمت محصولات مشاوره رایگان دریافت نمایید.

امروزه خرید و فروش های اینترنتی موجب سهولت در ثبت سفارش و دریافت آنی محصولات شده است و از این رو شرکت ما نیز برای سهولت حال مشتریان اقدام به تاسیس سایتی برای نمایش محصولات و ثبت سفارش آن ها نموده است. مفتخریم که شما را در ساخت سازه های پیس ساخته خود همراهی نماییم.

کلیدواژه : ساندویچ پانل
Admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *