ساندویچ پانل پشم سنگ

ساندویچ پانل پشم سنگ

ساندویچ پانل پشم سنگ چیست؟

ساندویچ پانل پشم سنگ از جمله پنل هایی می‌باشد که در ساخت و ساز و تولید انواع سازه های پیش ساخته مانند کانکس، کانتینر و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع پنل از دو لایه خارجی از جنس ورق های آلوزینک و یا گالوانیزه به همراه لایه درونی از پشم سنگ تشکیل شده است.

ماده معدنی پشم سنگ از سنگ بازالت، فشار و حرارت داخلی زمین و اتفاقات آتشفشانی باعث تولید سنگ بازالت می‌شود، تهیه شده و ساختاری متشکل از این نوع سنگ آتشفشانی دارد. این نوع پنل ساندویچی در برابر حرارت و دما مقاوم بوده و عایق مناسبی نیز است.

حتی به دلیل ساختاری شبکه ای در داخل خود، باعث جلوگیری از بروز صدا بوده و عایق مناسب صدا نیز است.

کاربردهای ساندویچ پانل پشم سنگ

پنل ساندویچی تشکیل شده از ماده و هسته درونی پشم سنگ، در مصارف و صنایع گوناگونی از ساخت و ساز گرفته تا طراحی و تولید انواع سازه های پیش ساخته کاربرد فراوان دارد. برای مثال :

 1. طراحی و ساخت انواع سازه های پیش ساخته مانند سوله، سرد خانه و…
 2. طراحی و ساخت مرغداری ها به دلیل عدم رشد باکتری و میکروب در داخل پشم سنگ
 3. ساخت و تولید انواع کانکس های مسکونی، فروشگاهی، نگهبانی، رستوران و…
 4. ساخت و تولید انواع کانتینر یخچالی
 5. پوشش و عایق بندی سقف در سازه های مختلف
 6. پوشش و عایق بندی دیوار در سازه های مختلف
 7. تهیه و تولید انواع خانه پیش ساخته
 8. و…

به دلیل هزینه مناسب، تولید فراوان و استفاده آسان از ساندویچ پانل پشم سنگ، روز به روز بر کاربرد ها و مصارف این نوع محصول افزوده شده و میان صنعت گران، تولیدی ها و… محبوب می‌شود.

مزایای ساندویچ پانل پشم سنگ

ساندویچ پانل پشم سنگ محیط نامناسبی برای رشد باکتری ها و میکروب ها بوده و از این رو برای ساخت سازه هایی که نیاز به محیط ایزوله و تمیز دارند بسیار مناسب است. برای مثال برای ساخت سازه هایی مانند مرغ داری ها و شرکت های دارو سازی، از ساندویچ پانل پشم سنگ استفاده می‌کنند.

از دیگر مزیت های این نوع پنل ساندویچی می‌توان به :

 • قابلیت شستشو و نگهداری آسان
 • عایق بسیار مناسب صوتی
 • عایق قوی در برابر حرارت و جلوگیری از هدر رفت دما
 • تنوع رنگ و تولید پنل های پشم سنگ در طیف رنگی وسیع
 • طول عمر بالای محصول
 • وزن سبک و در نتیجه حمل و نقل آسان و نصب سریع
 • مقاوم در برابر رطوبت، باران، برف و پوسیدگی
 • دوستدار محیط زیست و داشتن قابلیت بازیافت
 • مقاوم در برابر ورود حشرات و میکروب ها

معایب ساندویج پانل پشم سنگ

این نوع پنل ساندویچی به دلیل مواد و متریال هایی که در ساختار خود دارد در هنگام تماس با پوست و یا چشم موجب بروز التهاب و حساسیت شده و ممکن است برای بدن و سلامتی خطر ساز شود.

از این رو بیشتر نصابان و افرادی که در پروسه تولید تا نصب ساندویچ پانل پشم سنگ فعالیت می‌کنند، با استفاده از دستکش های مخصوص و عینک، ایمنی مورد نیاز برای کار با پنل ساندویچی پشم سنگ را فراهم می‌کنند.

توصیه می‌شود که شما عزیزان نیز در هنگام کار با ساندویچ پانل پشم سنگ ( چه در پروسه تولید، چه در پروسه حمل و نقل و بارگیری و چه در پروسه برش و نصب ) با استفاده از وسایل و ابزار آلات مناسب، ایمنی و سلامتی خود را به خطر نیندازید.

به خصوص کودکان و افراد ضعیف از نظر جسمانی بیشتر از دیگر افراد در خطر آسیب دیدگی در برابر پشم سنگ می‌باشد.

قیمت پانل پشم سنگ

قیمت ساندویچ پانل پشم سنگ بر اساس المان ها و موارد مختلفی تعیین می‌شود. از نوع ورق های استفاده شده در پوسته خارجی پنل، تا ضخامت، طول، دیواری و یا سقفی بودن و… همه و همه از عوامل تاثیر گذار در تعیین قیمت نهایی ساندویچ پانل پشم سنگ می‌باشد.

علاوه بر موارد بالا، به دلیل نبود قیمتی ثابت برای مواد اولیه به منظور تولید ساندویچ پانل، قیمت آن در طول بازه های زمانی کوتاه و متعدد، دستخوش تغییر می شود. به همین خاطر شما مشتریان عزیز می توانید برای دریافت قیمت پانل پشم سنگ با کارشناسان فروش این نوع محصول ارتباط بر قرار نموده و قیمت روز پنل ها را دریافت نمایید.

خرید ساندویچ پانل پشم سنگ

برای خرید ساندویچ پانل پشم سنگ در ابعاد و متراژ های مختلف می‌توانید با فروشگاه ها، تولید ها و شرکت های مختلفی که در این حوزه یعنی تولید انواع سازه های پیش ساخته و ساندویچ پانل، فعالیت می‌کنند ارتباط برقرار کرده و پس از استعلام قیمت اقدام به خرید پنل ساندویچی پشم سنگ نمایید.

یکی از فروشگاه های اینترنتی فعال در این حوزه، گروه صنعتی ریمیسو می باشد که با چندین سال فعالیت در بازار سنتی حال قدم فراتر نهاده و قسمتی از بازار اینترنتی و نوین امروزه را نیز در دست گرفته است.

از این رو شما عزیزان می توانید برای خرید ساندویچ پانل با کارشناسان بخش فروش تولیدی ریمیسو ارتباط برقرار کرده، و با دریافت قیمت روز محصولات و مشاوره های مفید در خصوص انتخاب محصول، اقدام به خرید و ثبت سفارش خود نمایید.

کارشناسان ما 7 ورز هفته و 24 ساعته آماده پاسخگویی به سوالات و ثبت سفارشات شما هستند.

کلیدواژه : ساندویچ پانل
Admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *