سیستم گرمایشی در کانکس ها

سیستم گرمایش کانکس ها

کانکس ها نیز مانند خانه و مناطق مسکونی نیاز به سیستم گرمایشی دارند تا رفاه بیشتری برای ساکنان آن بوجود آید. سیستم گرمایشی کانکس ها بسته به نوع و مورد استفاده کانکس، متغییر می‌باشد. در حالت اول ممکن است هیچگونه سیستمی مبنی بر ایجاد گرما در کانکس مورد نظر تعبیه نشود. مانند : برخی از کانکس های نگهبانی و کانکس های فروشگاهی

در حالت دوم سیستم گرمایشی مورد استفاده می‌تواند هم برای گرم کردن فضای داخل سازه تعبیه گردد و هم برای گرم نمودن آب مصرفی که در این حالت کانکس باید دارای لوله کشی آب نیز باشد. مانند : کانکس های ویلایی و مسکونی با درجه کیفی مناسب

در حالت سوم سیستم گرمایشی می‌تواند برای یکی از موارد، گرم نمود آب و یا گرم نمودن فضای داخل کانکس، مورد استفاده قرار گیرد. مانند کانکس های سرویس بهداشتی که برای گرم کردن آب و کانکس های مورد استفاده در آموزش که برای گرم کردن محیط، از سیستم گرمایشی بهره می‌برند.

انواع سیستم گرمایشی در کانکس ها

با پیشرفت روز افزون تکنولوژی سیستم های گرمایشی و سرمایشی نیز روز به روز بهتر و پیشرفته تر می‌شوند از این رو سیستم های گرمایشی متفاوتی برای انواع کانکس ها می‌توان مورد استفاده قرار داد. از این موارد می‌توان به :

  1. پکیج
  2. بخاری
  3. شومینه
  4. گرمایش از کف

اشاره نمود. شرکت ریمیسو که یکی از سازنده های کانکس با انواع سیستم گرمایشی می‌باشد، می‌تواند بنا به درخواست مشتری هریک از سیستم های گرمایشی بالا را در کانکس مورد نظر نصب نماید.

پکیج

در این نوع از سیستم گرمایشی، کانکس مورد نظر مجهز به یک آبگرمکن به صورت پیکج می‌شود که با لوله کشی مناسب و نصب شوفاژ، هم محیطی گرم و هم آب گرم را برای کاربران آن سازه به ارمغان می‌آورد.

بخاری

در این نوع سیستم تنها لوله کشی گاز درون کانکس انجام می‌پذیرد و با تعبیه دریچه هایی در داخل کانکس، مشتری قادر به نصب بخاری خود درون کانکس می‌شود. در این نوع سیستم گرمایشی، کاربر کانکس آب گرم در اختیار ندارد.

شومینه

این نوع سیستم نیز مانند بخاری آب گرم تولید نمی‌کند ولی شومینه مورد پسند مشتری درون کانکس نصب می‌شود و لوله کشی های لازم و ایجاد دریچه نیز انجام می‌پذیرد. با این حال باز نیز کاربر می‌تواند درخواست کانکس با سیستم گرمایشی به صورت شومینه را بدون خود شومینه سفارش دهد و بعدا خود شومینه مورد پسند را درون آن به راحتی نصب کند.

گرمایش از کف

در این نوع سیستم، در کف کانکس و میان لایه های ساندویچ پانلی یا هر نوع مصالحی که در ساخت کانکس مورد استفاده قرار می‌گیرد، کابل برق و یا لوله کشی خاصی از آب قرار می‌گیرد و گرما از طریق آن ها وارد کانکس و فضای آن می‌شوند.

سیستم گرمایش آب در کانکس ها

آب را می‌توان به دو صورت در کانکس ها گرم نمود. در حالت اول می‌توان با نصب آبگرمکنی ساده آبی گرم داشت و در حالت دوم می‌توان با تعبیه پکیج آب گرم داشت. هر یک از این دو حالت می‌توان توسط مشتری انتخاب گردد و یا هیچ یک درون کانکس مورد استفاده قرار نگیرد.

البته اگر از کانکس ها به صورت زنجیره ای در یک محل استفاده می‌شود از موتور خانه نیز می‌توان برای تامین آبگرم استفاده کرد.

تاثیر سیستم گرمایشی بر قیمت کانکس ها

مطمئنا هر یک از سیستم های گرمایشی نام برده شده، درصورت استفاده باعث تغییر قیمت کانکس خواهند شد. زیرا هر کدام از حالت ها در بازار دارای قیمت های متفاوتی هستند و علاوه بر آن نصب و تعبیه هر کدام نیز مراحل، تخصص، زمان و مهندس خود را نیاز دارند.

از این رو خیال درمورد یکسان بودن قیمت کانکس با سیستم های گرمایشی متفاوت غیر منطقی بوده و برای خرید کانکس با سیستم گرمایشی مورد نظر می‌توان با کارشناسان مربوطه مشورت نمود. کارشناسان تیم ریمیسو همه روزه آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می‌باشند.

Admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *