فلاشینگ ساندویچ پانل چیست؟

فلاشینگ ساندویچ پانل

Flashing یا فلاشینگ چیست؟

در ساخت و ساز با استفاده از ساندویچ پانل ها، روی محل اتصال دو ساندویچ پانل سقفی و دیواری را با استفاده از ورقی از جنس گالوانیزه، آلومینیوم و یا آلوزینک می‌پوشانند. این کار فواید بسیار زیادی دارد که از جمله ان ها می‌توان به افزایش مقاومت سازه در برابر عوامل خارجی، زیبایی هرچه بیشتر سازه، عایق بندی و آبندی بیشتر اشاره نمود.

ابعاد این نوع ورق ها که با عنوان فلاشینگ ساندویچ پانل در بازار این نوع مصالح شناخته می‌شود، متغییر بوده و در ضخامت بالای نیم میلی‌متر تولید و به بازار ارا‌ئه می‌گردد. فلاشینگ ساندویچ پانلی در طرح ها و رنگ های مختلفی تولید می‌شوند که با توجه به نیاز و سلیقه مشتری انتخاب و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انواع فلاشینگ ساندویچ پانل

همانطور که اشاره شد فلاشینگ ساندویچ پانل به منظور پوششی بر قسمت های اتصال بین پانل دیواری و سقفی می‌باشد و همچنین این فلاشینگ ها در رنگ و طرح های مختلفی نیز به بازار وارد می‌شود. در ادامه به بررسی هر یک از فلاشینگ های ساندویچ پانل موجود در بازار خواهیم پرداخت.

  1. فلاشینگ تاج
  2. فلاشینگ آبرو
  3. فلاشینگ قاب
  4. فلاشینگ بغل
  5. فلاشینگ کنج
  6. فلاشینگ لبه

فلاشینگ تاج

این نوع فلاشینگ به صورت لایه ای از گالوانیزه، آلوزینک و یا آلومینیوم می‌باشد که از وسط به اندازه 30 درجه با محور بالایی افقی انحنا دارد. از این نوع فلاشینگ در قسمت وسط سقف سازه پانلی و پوشش اتصال بین دو ساندویچ پانل سقفی استفاده می‌شود.

فلاشینگ آبرو

این نوع فلاشینگ به صورتی طراحی شده است که یک لبه‌ی آن بزرگتر بوده تا به کناره های سازه متصل شود و قسمت های دیگر نیز مانند لوله کشی آب به گونه‌ای طراحی شده‌اند تا آب باران را به محل های تعیین شده منتقل کنند.

این نوع فلاشینگ برای ساخت سازه هایی مناسب است که در مناطق بارانی و مرطوب قرار دارند و با انتقال آب های باران به محل های تعیین شده، از آسیب دیدن سازه جلوگیری می‌شود. از فلاشینگ آبرو علاوه بر سازه های پانلی در نواحی شمالی کشورمان و در ساخت خانه هایی به صورت شیروانی نیز استفاده می‌شود که به احتمال زیاد تا به حال یکی از آن ها را مشاهده نموده‌اید.

فلاشینگ قاب

این نوع فلاشینگ به صورت یک پنج ضلعی می‌باشد که دو ضلع زاویه دار آن باز شده اند و هر کدام با ضلع مجاور خود زاویه 90 درجه را تشکیل داده‌اند. از این نوع فلاشینگ برای پوشش قسمت های مشبک و یا ساده استفاده می شود که در سطح های ساده به دلیل مشبک بودن خود فلاشینگ نیز حالت برآمدگی به سازه القا می شود.

این نوع فلاشینگ نیز زیبایی خاص خود را به سازه می‌بخشد و در مکان ها و حالت های مختلف ویژگی و کاربرد مخصوص به خود را دارد.

فلاشینگ بغل

برای تجسم این نوع فلاشینگ بهتر است یک ضلع به طول 30 سانتی متر را با ضلعی به طول 5 سانتی متر در زاویه 120 درجه درگیر نمایید. سپس ضلع 5 سانتی را دوباره با ضلعی 5 سانتی در زاویه 90 درجه به سمت ضلع 30 سانتی درگیر کنید.

این نوع فلاشینگ بغل به قسمت های کناری سازه متصل می شود که به صورت شیب دار طراحی و ساخته شده اند و همچنین فلاشینگ بغل قسمت بیشتری از سقف را نسبت به دیوار پوشش می‌دهد. از این رو لایه اتصال بسیار خوبی برای آبندی سازه پانلی به شمار می‌آید.

فلاشینگ کنج

فلاشینگ کنج در واقع از دو ضلع با زاویه 100 الی 110 درجه تشکیل شده است که همانند نامش برای کنج سازه های پیش ساخته پانلی کاربرد دارد. فلاشینگ کنج به صورت ساده و سریع ساندویچ پانل سقفی را به ساندویچ پانل دیواری متصل نموده و نمایی ساده و جذاب به ساختار کلی سازه می‌بخشد.

فلاشینگ لبه

همانند فلاشینگ کنج بوده با این تفاوت که در وسط و محلی که دو ضع به هم متصل شده اند حالتی مشبک و برون زده دارد که تفاوت چندانی با هم رده خود یعنی فلاشینگ کنج به وجود نمی‌آورد. از این رو کاربرد های یکسانی در صنعت سازه سازی داشته و تنها در زیبایی و نمای کار تفاوت ایجاد می‌کند.

کاربرد فلاشینگ ساندویچ پانل چیست؟

فلاشینگ های ساندویچ پانلی بسته به انواع مختلف، کاربرد های متفاوتی دارد ولی در حالت کلی تمامی فلاشینگ ها به منظور افزایش مقاومت سازه، عایق بندی هرچه بهتر سازه، آبندی و افزایش طول عمر ساندویچ پانل ها کاربرد دارند.

برای مثال فلاشینگ آبرو علاوه بر پوشش بین دو لایه پانلی باعث انتقال آب باران تجمع یافته در کناره های سازه به محل های تعیین شده می‌گردد که در این مورد کاربرد خود را با دیگر ساندویچ پانل ها تفکیک می‌کند.

از جمله کاربرد دیگری که برای فلاشینگ ها در نظر گرفته می‌شود نما بخشیدن به سازه است. به گونه ای که با نصب فلاشینگ ها در رنگ های مختلف ( به انتخاب مشتری ) سازه زیبا تر و مدرن تر به نظر می‌رسد.

علاوه بر موارد ذکر شده در ساخت کانتینر ها نیز مانند کانتینر های یخچالی از فلاشینگ های کنج برای عایق بندی دمایی و رطوبتی استفاده می‌شود که از کاربرد های دیگر فلاشینگ ها در صنعت ساخت سازه های پیش ساخته طلقی می شود.

قیمت خرید فلاشینگ ساندویچ پانل

فلاشینگ ساندویچ پانل ها بر اساس 6 موردی که نام برده شدند، 6 قیمت متفاوت نیز دارند. به این معنی که قیمت خرید هر نوع فلاشینگ ساندویچ پانل بر اساس نوع و شکل ظاهری متفاوت می‌باشد. زیرا هر کدام پروسه ای متفاوت از دیگری را در ساخت تجربه می‌نمایند.

برای خرید فلاشینگ ساندویچ پانل و اطلاع از قیمت آن سایت های بسیار زیادی وجود دارند که یا قیمت ها در سایت درج شده اند و یا با یک تماس ساده می‌توانید از بخش فروش قیمت ها را دریافت نمایید.

نکات پایانی

ساندویچ پانل ها در عصر امروزه به عنوان یکی از مصالح نوین در ساخت سوله ها و سرد خانه ها به حساب می‌آیند که در کنار خود و برای نصب این نوع مصالح می‌بایست از ابزار و مواد دیگری نیز استفاده نمود. مانند چسب عایق ساندویچ پانلی و یا همین فلاشینگ ساندویچ پانل.

فلاشینگ های برای اتصال هرچه بهتر در محل تلاقی ساندویچ پانل ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و بیش از 6 نوع فلاشینگ در بازار وجود دارد. در این مقاله سعی شد تا به حداقل 6 مورد از این فلاشینگ ها اشاره شود تا تعریف درستی از فلاشینگ ساندویچ پنلی در ذهن شما مخاطبان گرامی شکل گیرد.

شرکت تولید سازه های پیش ساخته (ریمیسو) از جمله تولید کنندگان ساندویچ پانل و فلاشینگ پانلی می‌باشد که می‌توانید برای خرید، ثبت سفارش، دریافت قیمت ساندویچ پانل و مشاوره با کارشناسان ما، از طریق پل های ارتباطی قرار داده شده در سایت اقدام نمایید.

Admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *