کانکس فروشگاهی

کانکس فروشگاهی

کانکس های فروشگاهی در حقیقت سازه های پیش ساخته ای هستند که در بازار و کنار خیابان ها و هر جای ممکن قابل نصب و قرار گیری بوده و به راحتی به بهره برداری می‌رسد. این سرعت در نصب و اجرا باعث شده است تا افراد زیادی به جای استفاده کردن از ساخت ساز های قدیمی به منظور ساخت مغازه، تنها با خرید و سفارش کانکس های فروشگاهی در ابعاد و اندازه های مختلف، صاحب مغازه شوند.

ابعاد و اندازه های مختلف کانکس فروشگاهی در کنار طرح های زیبا و متنوع، باعث شده است تا دامنه انتخاب های مشتریان این محصول بسیار بزرگ باشد و با هر سلیقه ای بتوان محصول مدنظر را انتخاب و خریداری کرد.

کانکس فروشگاهی یا مغازه ای چیست؟

در حقیقت همان کانکس معمولی هستند ولی با این تفاوت که در طراحی این محصول خلاقیت های متنوعی به کار برده شده است تا نیاز های یک فروشنده را در داخل کانکس بسته به نوع کاربری تامیین نماید.

برای مثال در کانکس های فروشگاهی فست فودی، تعبیه اجاق گاز و دودکش در کانکس بسیار حائز اهمیت می‌باشد و یا در کانکس های فروشگاهی دیگر باید طراحی قسمت جلویی کانکس شیشه ای باشد تا داخل مغازه و اجناس آن به خوبی از بیرون قابل دیدن باشد.

پس می‌توان این تعریف را برای کانکس فروشگاهی ارائه نمود: به تمامی کانکس هایی که در طراحی و ساخت آن ها سعی شده است تا المان های پایه ای یک مغازه پیاده سازی شود، کانکس فروشگاهی گفته می‌شود.

با پیشرفته شدن هرچه بیشتر علم و تکنولوژی و خلق شدن ابزار های جدید، کانکس های فروشگاهی نیز رفته رفته زیبا تر و جذاب تر از قبل می‌شوند و در نتیجه شاید در آینده ای نچندان دور جای خود را به مغازه ها، حجره ها و فروشگاهی های بزرگ امروزه بدهند.

کاربرد کانکس فروشگاهی

همانطور که از نام این محصول نیز پیداست، از کانکس فروشگاهی به منظور شروع و راه‌اندازی کسب و کار ها می‌توان بهره برد و در این زمینه کارایی دارد. حال برای بهتر کردن این سوال بهتر است بپرسیم کانکس فروشگاهی برای چه نوع کسب و کار هایی کاربرد دارد؟

در جواب این سوال باید گفت: هر کسب و کاری در هر ابعادی اگر نیازمند مکانی باشد، کانکس فروشگاهی به درد آن کسب و کار خواهد خورد. برای مثال مغازه های توزیع غذا و یا همان غذا خوری های می‌توانند از کانکس فروشگاهی استفاده نمایند. علاوه بر این مغازه های فروش لباس، کافه ها، بستنی فروشی ها، حجره های فروش میوه و سبزی جات و… همه و همه می‌توانند به آسانی از این کانکس بهره‌مند شوند.

ویژگی های کانکس فروشگاهی

تمامی ویژگی هایی که یک مغازه و فروشگاه داراست، می‌بایست در کانکس های فروشگاهی نیز وجود داشته باشد. از این رو طراحان و تولید کنندگان کانکس های مغازه ای باید المان های پایه و مهم یک فروشگاه را درون کانکس ها به وجود آورند.

برای مثال استفاده از قفسه در اکثر مغازه ها و فروشگاه ها بسیار حائز اهمیت می‌باشد از این رو باید درون کانکس های فروشگاهی و یا مغازه ای نیز بتوان قفسه نصب کرد و یا خود کانکس دارای این امکان باشد. اگر بخواهیم در رابطه با این موضوع مثالی دیگر بزنیم بهتر است به اتاق پرو فروشگاه های لباس اشاره نماییم.

حتما در مغازه های لباس فروشی با اتاق یا اتاقک های تعویض لباس آشنا شده‌اید، از این رو باید در کانکس های فروشگاهی که به منظور فروش لباس مورد استفاده قرار می‌گیرند باید اتاق پرو درون آن تعبیه شده باشد.

محل نصب آینه، وجود میز و یا کمدی برای قرار گیری پول و کارتخوان، نور پردازی درست درون کانکس و … از دیگر ویژگی های یک کانکس فروشگاهی می‌باشد که باید در طراحی و تولید آن به این موارد توجه شود.

ابعاد کیوسک فروشگاهی

کیوسک های فروشگاهی می‌توانند در ابعاد و اندازه های نامحدود تولید و به بازار عرضه شوند، با این تفاوت که باید خود کاربر این محصول با توجه به میزان مکانی که در دسترس دارد، نوع کسب و کار، نیاز های اولیه ای که باید کیوسک فروشگاهی از پس آن بر آید و… ابعاد و اندازه های کانکس را تعیین کند.

برای مثال کیوسک های لباس فروشی در اندازه های 5 الی 20 متر مربعی و بیشتر نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند و کانکس فست فود نیز بین 4 الی 12 متر مربع نیز در بازار ایران مورد توجه بیشتر مشتریان این محصول می‌باشد.

با این اوصاف می‌توان به این نتیجه رسید که ابعاد و اندازه های کیوسک مغازه ای بر اساس نیاز و میزان مکان در دسترس آن متفاوت بوده و این کار فرما است که باید تعیین کند ابعاد کیوسک خود چند متر مربع و در چه شکل و اندازه ای تولید شود.

امکانات کیوسک مغازه ای

از جمله امکانات مهمی که یک کیوسک مغازه باید دارا باشد می‌توان به :

  1. ویترین مناسب
  2. دخل و یا کمدی برای قرار گیری فروشنده در پشت آن
  3. سیم کشی برق و لوله کشی آب و گاز
  4. سیستم گرمایشی و سرمایشی مناسب در فصول مختلف به منظور راحتی هرچه بیشتر مشتری
  5. نصب یا قرار دادن محل نصب آینه، لامپ، کلید، پریز و…
  6. اجاق گاز برای کیوسک های مناسب پخش غذا
  7. اتاق پرو برای کیوسک های مناسب فروش لباس
  8. یخچال برای نگهداری مواد فاسد شدنی و یا حداقل تعبیه محل مناسب برای نصب یخچال
  9. و….

اشاره نمود که به صورت محدود در این بخش آمده است و امکانات یک کیوسک مغازه ای بسیار بیشتر از این تفاسیر است. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این موضوع بهتر است تا با مشاوران فعال در این زمینه مشورت نمایید.

قیمت کانکس فروشگاهی

همه مواردی که در قسمت ویژگی و امکانات کانکس های فروشگاهی به آن ها اشاره شده است در تعیین قیمت کانکس های فروشگاهی تاثیر دارد. برای مثال در کانکس های فروشگاهی، تعبیه اتاق پرو خود نیاز به مواد و مصالح در کنار کار بیشتر متخصصان دارد، در نتیجه در قیمت تمام شده کیوسک فروشگاهی نیز این موضوع 100 در 100 تاثیر خواهد داشت.

مورد دیگر در رابطه با تعیین قیمت کانکس مغازه ای ابعاد و اندازه های آن است که به نسبت هرچه این ابعاد وسیع تر بوده در نتیجه قیمت نیز بالا تر می‌رود. از سمتی مصالح و مواد به کار رفته در طراحی و تولید کانکس مغازه ای نیز خود از عوامل مهم برآورد هزینه های کانکس می‌باشد.

با در نظر داشتن این موارد گفته شده می‌توان به این نتیجه رسید که قیمت کانکس های فروشگاهی یکسان نیستند و هر کیوسکی با هر ویژگی دارای قیمتی متفاوت از بقیه است.

خرید کانکس فروشگاهی یا مغازه ای

برای خرید کانکس های فروشگاهی راه های بسیار زیادی وجود دارد، از خرید سنتی گرفته ( رفتن به تولیدی های کانکس به صورت حضوری ) تا تلفنی و یا اینترنتی. اما در این دوران بیماری کرونا و همچنین ارزشمند شدن هرچه بیشتر زمان، پیشنهاد می‌شود تا برای خرید کانکس به صورت اینترنتی اقدام نمایید.

از جمله فروشگاه های اینترنتی فعال در زمینه تولید و فروش کانکس مغازه ای، شرکت تولیدی سازه های پیش ساخته ( ریمیسو ) می‌باشد که کارشناسان فروش ما می‌تواند در امر خرید و ثبت سفارش نیز راهنمایی های بسیار مفیدی داشته باشند. برای ارتباط با این کارشناسان می‌توانید به صفحه تماس با ما سایت Reemiso مراجعه نمایید و از طریق پل های ارتباطی قرار داده شده درون سایت اقدام به تماس نمایید.

کلیدواژه : کانکس
Admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *