نحوه پرورش حشرات خاص در آب هوا های متنوع

تولید انواع حشرات، گیاهان و محصولات کشاورزی خاص در محیط های کنترل شده ریمیسو

انواع مختلفی از حشرات خاص هستند که با تولید آن ها می‌توان سهم مطلوبی در اقتصاد کشور به دست آورد و در صورت کشت مداوم و کنترل شده آن ها می‌توان از سود خوبی هم بهره برد. برای مثال یکی از این نوع حشرات، کرم ابریشم می‌باشد. این نوع حشره برای رشد و پرورش نیاز به شرایط دمایی خاص در کنار دیگر عوامل محیطی دارد.

از این رو برای فراهم آوردن تمامی شرایط مطلوب برای تولید و پرورش کرم ابریشم نیاز به داشتن فضایی کاملا تحت کنترل از نظر دمایی، رطوبتی، اکسیژن و… است. پیش از این گلخانه هایی وجود داشت که با عایق بندی فضا با استفاده از نایلون اقدام به پرورش و کشت ابریشم می‌نمودند ولی حالا گزینه های بهتری نیز وجود دارد.

انواع سازه های مناسب برای کشت حشرات خاص

همانطور که اشاره شد برای کشت انواع حشرات مانند کرم ابریشم که از نظر اقتصادی سود دهی خوبی دارد، بهتر است تا از محیطی کاملا کنترل شده استفاده نمود تا بهره‌وری حداکثری را داشت. از این رو می‌توان سازه های مختلفی را برای پرورش این نوع حشرات در نظر گرفت که بر اساس متریال و مصالح ساخت متفاوت هستند و دارای معایب و مزایایی در خصوص مقاومت، طول عمر و عایق بندی دارند.

گلخانه پلاستیکی با اسکلت بندی LSF

یکی از سازه هایی که مدت مدیدی است به منظور ایجاد محیطی مناسب برای تولید و کشت انواع محصولات کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد، گلخانه ها هستند. این نوع سازه ها بیشتر برای مواردی استفاده می‌شوند که محیط و مساحت تحت کشت بالاست و نیاز به صرفه جویی در هزینه های ساخت دارد تا بیشترین مساحت ممکن با بودجه محدود، طراحی و ساخته شود.

از این رو برای اسکلت بندی این نوع سازه ها از فولاد گالوانیزه به صورت سخت نورد و یا همان LSF استفاده می‌شود. جالب است بدانید که از این نوع اسکلت بندی در ساخت خانه های پیش ساخته در کشور های مدرن و پیشرفته همچون آلمان، ایتالیا، فرانسه و… استفاده می‌شود و گروه تولیدی صنعتی ریمیسو نیز اقدام به شروع ارائه خدمات طراحی و ساخت خانه های پیش ساخته LSF نموده است.

برای پوشش سقف و دیواره های گلخانه های پلاستیکی از نایلون های خاص که مقاومت بالایی در برابر کشش، فشار، نور آفتاب و… دارند استفاده می‌شود. برای گرمایش و یا سرمایش داخل این فضا باید از سیستم های سرمایشی و گرمایشی بزرگی استفاده نمود زیرا مساحت بالا است. همچنین عایق بندی دمایی این نوع گلخانه ها نیز در حد عالی نیست و از این رو برای داشتن محیطی بسیار سرد و یا بسیار گرم و یا ساخت در محل هایی بسیار گرم و یا سرد کارایی ندارد. ( بر اساس نوع محصول )

کانتینر یخچالی

مورد دوم برای تولید و پرورش محصولات مختلف کشاورزی مانند حشرات خاص در متراژ محدود ولی عایق بندی دمایی بسیار عالی، استفاده از کانتینر های یخچالدار می‌باشد. دلیل نام گذاری این نو کانتینر ها استفاده از ساندویچ پانل های 10 سانتی برای پوشش سقف و دیوار است که در صورت سرمایش خوب می‌توان دمای داخل این نوع کانتینر را تا کمتر از 18- درجه سلسیوس نیز رساند که مانند یخچال سرد خواهد شد.

اکثرا از کانتینر های یخچالی برای انتقال و نگهداری مواد و محصولات فاسد شدنی استفاده می‌شود زیرا محیطی کنترل شده با حساسیت بالا را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. اما می توان از این نوع سازه های پیش ساخته در کشور هایی گرم سیر مانند عمان و یا مناطق گرم سیر کشور خودمان مانند کرمان، یزد، خوزستان و… برای کشت انواع محصولات کشاورزی مانند کرم ابریشم، انواع قارچ، نهال های خاص و… استفاده نمود.

گروه تولیدی صنعتی بازرگانی ریمیسو که به صورت پیمانکاری نیز فعالیت دارد از جمله تولید کننده و فروشنده کانتینر یخچالی در سطح کشور می‌باشد. اما این نوع سازه های پیش ساخته برای کشت محصولاتی که نیاز به مساحت بالا دارند مناسب نیست.

سردخانه

مورد آخر، ساخت و طراحی سازه‌ای در ابعاد بزرگ و با استفاده ساندویچ پانل سردخانه‌ای می‌باشد. در این نوع سازه ها که مساحت بالایی با استفاده از پنل های سه بعدی ساندویچی با فوم عایق مناسب، پوشش بندی می‌شوند و برای کشت، تولید، نگهداری و… انواع مواد و محصولات کشاورزی، آزمایشگاهی، صنعتی و… مناسب است.

حداقل مساحتی که برای یک سرد خانه در نظر گرفته می‌شود 500 متر مربع است که تا 15 هزار متر مربع نیز می‌توان این سازه را گسترش داد. یکی از معایب این نوع سازه نیاز به سرمایه اولیه ساخت بالا نصب به موارد ذکر شده دارد، ولی مقاومت، عایق بندی و طول عمر این نوع سازه با گلخانه پلاستیکی قابل مقایسه نیست و بهره‌وری سردخانه ساندویچ پانلی بسیار بهتر از یک گلخانه صنعتی-کشاورزی است.

طرح توجیهی برای صرف هزینه ساخت یک سردخانه به منظور تولید و کشت انواع محصولات و حتی نگهداری آن ها وجود دارد و حتی خود کاربر نیز می‌تواند با حسابی سر‌انگشتی میزان سود دهی خود را در طول یک سال به دست آورد. در کنار آن کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان در خصوص هزینه های ساخت و طراحی انواع سردخانه ها هستند. با مقایسه این دو مبلغ می توان متقاعد شد که آیا ساخت سردخانه بهتر است یا نه.

سخن آخر

شرکت ریمیسو که پیمانکاری ساخت و تولید انواع سازه های پیش ساخته مانند گلخانه های LSF، سردخانه های ساندویچ پانلی و… را بر عهده می‌گیرد، می‌تواند شما را در امر تولید و کشت انواع گیاهان، حشرات، نهال ها و… راهنمایی نماید. از این رو می‌توانید برای آشنایی بیشتر با خدمات و محصولات ما، بیشتر و بهتر سایت را بررسی نمایید. همچنین یکی از اصلی ترین محصولات ریمیسو کانتینر یخچالی است که برای نگهداری، انتقال و کشت انواع مواد و محصولات حساس مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برای دریافت قیمت کانتینر یخچالی و خرید کانتینر یخچالدار می‌توانید با کارشناسان فروش ما از طریق پل های ارتباطی قرار داده شده درون سایت اقدام به برقراری تماس نمایید.

Admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *