مقایسه انواع خانه های پیش ساخته در آب و هوای مختلف

موارد استفاده از خانه های پیش ساخته در شرایط آب و هوایی گوناگون

خانه های پیش ساخته مختلفی بر اساس مصالح گوناگون در بازار قابل خرید می‌باشد. از خانه پیش ساخته پانلی گرفته تا بتنی، فلزی، LSF،PVC و… . حال سوال این است که بر اساس آب و هوای منطقه‌ای که قصد خرید و نصب خانه پیش ساخته را در آن داریم، چه نوع خانه پیش ساخته‌ای بخریم بهتر است؟

آیا خانه خریداری شده با آب و هوا و شرایط محیطی آن منطقه سازگار می‌باشد؟ طول عمر مفید این خانه در این محیط چقدر است و آیا می‌توان بدون هیچ مشکلی از آن استفاده کرد یا نه؟

انواع خانه های پیش ساخته گروه صنعتی ریمیسو

ابتدا بهتر است تا به معرفی انواع خانه های پیش ساخته بپردازیم و بعد از آن به بررسی خواص مصالح مورد استفاده در آن ها و سازگاری سازه با شرایط اقلیمی متفاوت، به نتیجه درستی در رابطه با خرید خانه پیش ساخته، دست یابیم.

انواع سازه و خانه های پیش ساخته تولیدی شرکت صنعتی بازرگانی ریمیسو به 6 نوع مختلف :

  1. خانه پیش ساخته پانلی
  2. خانه پیش ساخته چوبی
  3. خانه پیش ساخته LSF
  4. خانه پیش ساخته بتنی
  5. خانه پیش ساخته فلزی
  6. خانه پیش ساخته PVC

تقسیم بندی می‌شود که در بر گیرنده تمامی اقلیم های مختلف و شرایط آب و هوایی گوناگون می‌باشد.

خانه پیش ساخته پانلی

این نوع سازه با استفاده از ساندویچ پانل طراحی و تولید می شود که دارای کیفیت ساخت بسیار بالایی بوده و در برابر آتش سوزی، رطوبت، باران، پوسیدگی، باکتری و رشد انواع میکروب و قارچ مقاوم می باشد. از این نوع خانه پیش ساخته بیشتر در مناطق و اقلیم هایی استفاده می شود که شرایط سخت آب و هوایی بر آن منطقه حاکم بوده و نیاز به سازه ای با مقاومت و کیفیت بالا می‌باشد. برای مثال در جنوب کشور که هوای بسیار گرمی حاکم است، استفاده از خانه پیش ساخته پانلی توصیه می‌شود.

زیرا عایق حرارتی بسیار خوبی بوده و اگر از سیستم سرمایشی در داخل خانه پیش ساخته پانلی استفاده شود، سرما به خارج خانه خارج نمی‌شود و هوای محیط سازه مطلوب باقی می‌ماند. از این رو هم در هزینه و هم در مصرف انرژی صرفه جویی خواهد شد و همچنین به خوبی و با آرامش می‌توان در آن خانه سکونت داشت.

خانه پیش ساخته چوبی

خانه یا سازه های پیش ساخته چوبی بیشتر برای مناطقی استفاده می‌شود که شرایط آب و هوایی مطلوب و معتدل است. همچنین موارد استفاده این نوع از سازه ها، بیشتر برای مزارع و یا حیاط خانه های بزرگ است و برای سکونت دائمی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. کنار استخر ها، آلاچیق ها، خانه های درختی و… اغلب از این نوع خانه پیش ساخته استفاده می‌شود.

خانه های پیش ساخته چوبی نسبت به موارد دیگر از زیبایی و طراحی بسیار چشم نواز تری برخوردار هستند، از این رو هزینه خرید بالاتری هم دارند و در نوع خود سازه پیش ساخته لوکسی به حساب می‌آید.

خانه پیش ساخته LSF

این نوع از خانه های پیش ساخته با استفاده از اسکلت فلزی LSF در کنار دیوار و سقف پیش ساخته، ساخته می‌شود و برای اجرای آن نیاز به تخصص و تجربه فراوانی می‌باشد. در هر شرایط آب و هوایی و هر منطقی ای از ایران می‌توان از خانه پیش ساخته LSF بهره برد و هیچ گونه محدودیتی در این مورد وجود ندارد. نکته قابل توجه در این مورد، استفاده از این نوع ساختمان های پیش ساخته در کشور های اروپایی و جهان اول می‌باشد که نشان از کیفیت ساخت بالای این نوع سازه است.

خانه پیش ساخته بتنی

نوع بعدی در این دسته بندی، سازه های پیش ساخته بتنی است که سنگین ترین نوع سازه ها است. از این خانه و ویلا های پیش ساخته بتنی، در شرایط آب و هوایی سرد و گرم استفاده می شود و نه تنها در موارد عادی بلکه در انواع سازه های نظامی، مهندسی، شیمیایی، هسته‌ای و… از سازه های پیش ساخته بتنی استفاده می‌شود.

اتاقک های پیش ساخته بتنی، در اصل از بتن دارای ساختار بندی فلزی تشکیل شده‌است که مقاومت و کیفیت ساخت بالایی در کنار هزینه خرید پایین دارند.

خانه پیش ساخته فلزی

ورق های گالوانیزه و آلوزینک در کنار تیر آهن نمره 16 و 14، از جمله اصلی ترین مصالح برای ساخت خانه های پیش ساخته فلزی است. از این خانه های پیش ساخته در آب و هوای ملایم استفاده می‌شود. برای مثال در مزارع و زمین های کشاورزی که مجوز ساخت و ساز برای آن ها صادر نمی‌شود، از خانه های پیش ساخته فلزی برای داشتن یک محیط مسکونی، استفاده می شود.

بیشتر بخوانید : مجوز های مورد نیاز برای کانکس مسکونی

خانه پیش ساخته PVC

خانه های پیش ساخته PVC جزو سبک ترین سازه ها در نوع خود هستند. از مصالح PVC در ساخت این نوع از خانه ها استفاده می‌شود و با عایق بندی مناسب، می‌توان از این خانه های پیش ساخته در مناطق و اقلیم های مرطوب و بارانی استفاده نمود. ظاهر خانه های پیش ساخته PVC جذاب و کاربر پسند بوده و جزو گزینه های خرید با هزینه به صرفه می‌باشد.

جمع بندی

خانه های پیش ساخته با مصالح مختلف که در این مقاله به آن ها اشاره شد، توسط شرکت ریمیسو طراحی و تولید می‌شود. از این رو اگر قصد خرید خانه پیش ساخته با مصالح مختلف در کنار کیفیت ساخت بالا را دارید، می‌توانید با کارشناسان فروش ما که بسیار زبده و مجرب هستند مشورت نمایید.

با توجه به اطلاعاتی که شما از شرایط آب و هوایی، بودجه، متراژ، نوع طراحی و ساخت و… به مشاوران ما ارائه می‌دهید، بهترین نوع خانه پیش ساخته با توجه به اطلاعات گفته شده را، کارشناسان ما به شما پیشنهاد می‌دهند و مشاوره های لازم را در رابطه با این موضوع به شما داده خواهد شد.

Admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *