اجرای پروژه های عظیم با متریال های پیش ساخته

ساخت و اجرای انواع پروژه های عظیم ساختمانی با استفاده از متریال های پیش ساخته

یکی از عمده استفاده های متریال های پیش ساخته بتنی، استفاده آن ها در ساخت و اجرای پروژه های ساختمانی و مهندسی عظیم می‌باشد. شاید باید به این موضوع نیز اشاره کرد که استفاده از مواد و مصالح پیش ساخته بتنی مانند دیوار های بتنی پیش ساخته، ابتدا در استفاده در این موارد صورت گرفت و رفته رفته با افزایش استفاده و عمومی شدن این نوع مصالح، حال می‌توان خانه های معمولی و پروژه های ساده را نیز با این مواد اجرا نمود.

مجتمع های مسکونی

یکی از همین مجتمع های مسکونی که به صورت پروژه محور شناخته می‌شوند، طرح مسکن ملی و همان مسکن مهر قدیم است که برای اسکان و خانه دار کردن اغلب مردم و جوانان در حال اجرا است. شاید این نوع طرح برای ساخت و ساز از سازه های پیش ساخته بتنی استفاده نکند ولی این چنین پروژه هایی برای استفاده از دیوار های پیش ساخته بسیار مناسب هستند. زیرا تا چندین برابر سرعت کار افزایش خواهد یافت و در کنار این موضوع با برآورد هزینه ها می‌توان دریافت که در آخر تا 20 درصد از هزینه های ساخت و ساز صرفه جویی شده.

اغلب کشور های توسعه یافته و جهان اول از این نوع روش برای ساخت پروژه های مجتمع مسکونی استفاده می‌کنند. زیرا واقف به هزینه های موجود و صرفه جویی های بسیار زیادی که در زمان صورت می گیرد هستند.

شهرک سازی

یکی دیگر از موارد مورد استفاده متریال های پیش ساخته بتنی در پروژه های عظیم، استفاده از این متریال ها در ساخت شهرک ها می‌باشد. در ساخت و اجرای یک شهرک هرچند کوچک، نیاز است تا چندین پروژه ساختمانی انجام پذیرد که در مواردی ممکن است نتوان همه این ساخت ساز ها را همزمان انجام داد ولی مطمئنا در صورت استفاده از سازه های پیش ساخته بتنی در عمل ساخت و ساز، تعداد ساختمان هایی که قرار است همزمان ساخته شود افزایش می‌یابد.

علاوه بر مواردی مانند سرعت ساخت بالا، کیفیت ساخت سازه های نیز به طرز شگفت آوری بالا است، زیرا تمامی مراحل بتن ریزی و اسکلت بندی و… در شرایط آزمایشگاهی و زیر نظر مهندسان انجام گرفته شده است.

پروژه های تفریحی سیاحتی

مجتمع ها، پارک ها، پاساژ ها و تعداد بسیار زیادی از این نوع ساخت ساز ها با عنوان پروژه های تفریحی سیاحتی در سطح کشور و جهان اجرا شده است و در حال اجرا نیز می‌باشد. این پروژه های عظیم ساخت سازی، توسط حمایت مالی یک یا چند نفر سرمایه دار صورت می‌گیرد و در مواردی نیز به بخش دولتی واگذار می‌شود و در برخی نیز به صورت مشارکت مردمی برای ساخت پروژه سرمایه جمع آوری می‌شود.

منظور از این نکته های ذکر شده این است که برای ساخت چنین پروژه های تفریحی نیاز به سرمایه هنگفتی است که در مواردی ممکن است دولت نیز از پس مخارج آن بر نیاید. از این رو هر درصد از صرفه جویی منابع مصرفی می‌تواند تا چندین میلیارد تومان باشد که 100 در 100 یک سرمایه دار خبره از این موارد چشم پوشی نخواهد کرد.

همچنین نیز با افزایش سرعت ساخت و ساز در هنگام استفاده از سازه های پیش ساخته، زمان بهره برداری نیز کاهش پیدا کرده و در نتیجه می‌توان در مدت زمان کمتری به سود دهی این پروژه دست یافت که خود دست آورد دیگری در کاهش هزینه های ساخت ساز می‌باشد.

کلام آخر

مطمئنا در ابتدا از سازه های پیش ساخته بتنی در ساخت و اجرای انواع سازه های عظیم و پروژه های ساختمانی بسیار بزرگ در ابعاد چند ده هزار هکتار مورد استفاده قرار گرفته شده است. پس از افزایش توجهات به این نوع متریال های پیش ساخته، حال شاهد آن هستیم که از این مواد و مصالح پیش ساخته در ساخت و ساز خانه های معمولی مورد استفاده قرار گرفته است.

گروه تولیدی صنعتی ریمیسو یکی از شرکت هایی است که در امر ساخت و ساز انواع سازه های پیش ساخته بتنی، چوبی، ساندویچ پانل، LSF و… فعالیت داشته و امور ساخت ساز را 0 تا 100 بر عهده می‌گیرد. در حقیقت در کنار تولیدی انواع مصالح پیش ساخته مانند دیوار های پیش ساخته بتنی، تمامی مراحل از گود برداری تا فونداسیون، بتن ریزی کف الی نازک کاری را گروه پیمانکاری تولیدی ریمیسو بر عهده می‌گیرد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با محصولات، خدمات و نحوه ثبت سفارش و همکاری با ما، با استفاده از پل های ارتباطی قرار داده شده درون سایت اقدام به برقراری تماس نمایید.

کلیدواژه : خانه پیش ساخته
Admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *