مراحل نصب کانکس

مراحل پایانی نصب کانکس در محل

بعد از سفارش کانکس، مسکونی، ویلایی، سرویس بهداشتی، کارگاهی، رستوران، فست فود و… نیاز است تا سازه پیش ساخته توسط تکنسین مربوطه نصب گردد. به این صورت که تمامی تاسیسات، کلید و پریز، لوله کشی آب و گاز، اتصالات به زمین و پلتفورم و… انجام گردد. از این رو باید فردی با تجهیزات و ابزار آلات کامل همراه با کانکس مسکونی به محل اعزام گردد.

گروه تولیدی صنعتی ریمیسو که یکی از تولید کنندهای انواع کانکس مسکونی، ویلایی، سرویس بهداشتی، کارگاهی، BTS و… می‌باشد. از این رو در مواردی که ممکن از نیاز به نصاب شرکت باشد، اقدام به اعزام افراد مناسب می‌نماید.

بارگیری و انتقال کانکس به محل

بعد از اتمام ساخت کانکس که سفارش ساخت کانکس مسکونی ( ویلایی، توالت، فست فود و… ) قبل از ساخت آن توسط مشتری اعلام می‌گردد، باید سازه توسط تجهیزات سنگین برای اتصال و یا بارگیری به ماشین آلات مربوطه انتقال داده شود. بسته به نوع طرح، ابعاد سازه، تعداد قسمت های آن، وزن کانکس و بسیاری دیگر از عوامل تاثیر‌ گذار، ممکن است نوع بارگیری و حمل کانکس متفاوت باشد.

برای مثال اگر مسیر انتقال کانکس کمی سخت باشد ممکن است نیاز باشد تا سازه کانکسی را قسمت قسمت کرده و با استفاده از چندین دستگاه ماشین اقدام به انتقال آن به محل مورد نظر نمود.

اما نکته‌ای که اهمیت دارد این است که نیاز به بازویی برای لیفت و انتقال سازه به صورت مستقیم به محل است. به این صورت که وسایل نقلیه بهتر است تا خود جرثقیلی کوچک و یا در حد متوسط داشته باشند تا به راحتی کانکس را بلند کرده و در محل مورد نظر قرار دهد.

دلیل این موضوع هم این است که وزن یک کانکس، حتی کوچک، بالای یک تن می‌باشد و انتقال آن به وسیله انسان کمی دشوار و حتی دور از انتظار است. بدین منظور و جلوگیری از آسیب های جانی و مالی، بهتر است از تجهیزات مناسب استفاده شود.

ساخت سکو و پلتفرمی به منظور قرار دادن کانکس بر روی آن

برای نصب و قرار دادن کانکس مسکونی در باغ، روستا، زمین کشاورزی و هر مکان دیگری بهتر است تا محلی برای نصب آن در نظر گرفت تا هم زیبایی محل سکونت بیشتر شود و همچنین با تثبیت نمودن محل سازه، علت صدای تولید شده هنگام راه رفتن بر روی کانکس از بین رود.

بهتر است بخوانید : علت صدای کف کانکس و رفع آن

در عکس زیر به خوبی می‌توان درک کرد که استفاده از محلی با ساختار مناسب برای نصب کانکس می‌تواند چقدر بر زیبایی سازه، محل سکونت، رفت و آمد و… بیافزاید.

تعبیه و ساخت محل مناسبی برای نصب کانکس ( سکویی برای نصب )

اما می‌توان حتی از یک سکوی ساخته شده در ارتفاع ( حداقل 30 سانتی ) با استفاده از بتن به صورت سطح صاف و کامل و حتی چند عدد ستون تعبیه شده با آجر، بلوک، تیر آهن و… نیز عمل نصب کانکس بر روی آن را انجام داد.

در حالت کلی نیاز به چهار نقطه ( حداقل ) در چهار گوشه سازه می‌باشد که دارای مقاومت بالایی باشند تا سازه به صورت کامل بر روی آن ها بنشیند. زیرا اگر کانکس مسکونی یا ویلایی را در زمین نرم قرار داد، هم موجب جذب رطوبت و پوسیدگی آن خواهد شد و همچنین باعث تاب برداشتن و خمشدگی سازه در گذر زمان خواهد شد.

نصب تاسیسات کانکس مسکونی

در مرحله آخر، همانطور که اشاره شد، نیاز است تا تکنسین مربوطه با استفاده از ابزار آلات و تجهیزات خود اقدام به نصب تاسیسات نماید. به این صورت که :

  • لوله کشی آب را به صورت آب و گرم و آب سرد ( که ممکن است در داخل سازه آبگرمکن تعبیه شود در این صورت فقط آب سرد به کانکس متصل می‌شود ) بر روی سازه انجام دهد.
  • سیم کشی برق مناسب برای راه انداختن تمامی تجهیزات برقی مورد استفاده درون کانکس صورت گیرد ( بر اساس میزان برق مورد نیاز کابل سیم کشی انتخاب گردد. )
  • اتصال سیم تلفن از محل مربوطه به کانکس و سیم اصلی تلفن آن ( در صورت تعبیه و قرار دادن سیم کشی تلفن بر روی سازه که باید توسط مشتری تعیین گردد. )
  • لوله کشی گاز، که قسمتی از شاخه لوله اصلی گاز درون کانکس، کمی خارج تر از دیواره خارجی آن قرار داده می‌شود تا به راحتی با جوش ، پیچ و مهره و اتصالات دیگر لوله گاز به آن متصل گردد.

این موارد از اصلی ترین قسمت های تاسیسات یک کانکس مسکونی می‌باشد که در حالت کلی تقریبا برای تمامی سازه های کانکس مسکونی اجرا می‌شود.

نکات پایانی

گروه تولیدی، صنعتی و بازرگانی ریمیسو یکی از تولید کنندهای انواع سازه های پیش ساخته مانند، کانکس ( کانکس مسکونی و ویلایی، سرویس بهداشتی و توالت صحرایی، کانتینر یخچالی و… ) می‌باشد که بعد از اتمام ساخت سازه توسط صنعتگران ریمیسو، اقدام به انتقال و اعزام نصاب برای نصب سازه نیز می‌نماید.

البته لازم به ذکر است که در صورت دور بودن محل انتقال سازه ( برای مثال جنوب کشور چون کارگاه اصلی ریمیسو در ارومیه می‌باشد ) ممکن است تا نصاب به محل اعزام نگردد ولی در عوض می‌توان فرد مورد نظر را در همان شهر پیدا کرد و به عهده ایشان سپرد.

شما عزیزان برای دریافت قیمت تمامی محصولات و خدمات ما می‌توانید با کارشناسان گروه تولیدی صنعتی ریمیسو با استفاده از پل های ارتباطی قرار داده شده درون سایت اقدام به برقراری تماس نمایید. همچنین ایشان آماده پاسخ گویی به تمامی سوالات شما عزیزان می باشند.

کلیدواژه : کانکس
Admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *