طریقه صحیح بارگیری و نگهداری موز در کانتینر یخچالی

بهترین حالت نگهداری و بارگیری موز در کانتینر یخچالی

از بین تمام میوه هایی که در کشور های مختلف و مخصوصا در ایران طرفداران بسیار زیادی دارد، می‌توان به موز اشاره کرد. ولی در آب و هوای ایران کشت این نوع میوه در تمامی نقاط ایران مقدور نیست. از این رو برای انتقال موز از قسمت های جنوبی کشور و یا حتی خارج از کشور به داخل ایران و نقاط مختلف، از کانتینر یخچالدار استفاده می‌شود. اگر با کانتینر یخچالی یا همان refrigerator – container آشنایی ندارید، پیشنهاد ما به شما بررسی این محصول تولید شده توسط گروه تولیدی صنعتی سازه های پیش ساخته | ریمیسو می‌باشد.

لینک محصول : کانتینر یخچالی

طریقه بارگیری موز درون کانتینر یخچالدار

موز در حالت معمولی و از نظر فیزیکی کمی سفت می‌باشد ولی با وارد شدن ضربه و یا فشار امکان دارد تا به صورت کامل له شده و در نتیجه در مدت زمان بسیار کوتاه تری سیاه شود. همچنین تکه شاخه‌ای که در قسمت بالای جندین موز ( در اصطلاح قسمت شاخه‌ای یک خوشه موز ) وجود دارد، عامل بسیار مهمی در افزایش طول عمر میوه بعد از چید شدن تا مصرف آن است.

از این رو در هنگام بارگیری میوه موز درون سازه پیش ساخته ساندویچ پانلی یا همان کانتینر یخچالدار، ابتدا موز ها را به صورت خوشه هایی با تعداد میانگین 20 عدد موز همراه با شاخه‌ بالای سر آن که خود شاخه با پوششی از جنس نایلون نازک پوشانده شده است ( این پوشش در شاخه موز در تازه ماندن آن بسیار تاثیر گذار است ) و به صورتی که قوس موز به سمت بالا باشد بر روی هم می‌چینند.

همچنین بین هر ردیف از این چیدمان لایه کاغذی قرار گرفته می‌شود که اغلب آغشته به گازی به نام اتیلن بوده و باعث رسیده شدن و زرد شدن موز های می‌شود.

بعد از این مراحل نوبت به قرار دادن پوششی کلی بر روی جعبه می‌رسد. سپس جعبه ها را به آرامی و با کمی وسواس به کانتینر یخچالی مورد نظر انتقال می‌دهند که محیط مناسبی برای نگهداری این محصولات تا زمان مصرف و یا فروش می‌باشد.

طریقه نگهداری موز در کانتینر یخچالی

غالبا موز های رسیده و زرد در یخچال بیشتر از یک هفته دوام نمی‌آورند و بعد از 7 روز رفته رفته سیاه می‌شوند. از این رو موز ها را در کانتینر های یخچالدار به صورت سبز و نرسیده ( اصطلاحا کال ) نگهداری می‌کنند. دلیل این موضوع هم افزایش چند برابری طول عمر موز ها در محیط یخچالی می‌شود.

محیط سرد و خشک داخل کانتینر یخچالدار باعث می شود که رطوبت موز ها در بهترین حالت ممکن باقی بماند و همچنین از رشد انواع قارچ، باکتری و میکروب ها که ممکن است باعث فاسد شدن محصول شود، جلوگیری می‌کند.

همچنین ممکن است تا حشرات و یا حیوانات موزی مانند موش کل محصولات را از بین ببرد که در این حالت به دلیل استفاده از ساندویچ پانل در ساخت کانتینر یخچالدار، امکان رشد و زندگی حشرات در داخل آن مقدور نمی‌باشد و به دلیل عایق بندی بسیار دقیق، امکان ورود حیوانات نیز به داخل سازه وجود نخواهد داشت.

از این رو بهترین محل برای نگهدازی محصولاتی مانند موز در طول مدت انتقال و یا نگهداری در انبار، کانتینر یخچالدار می‌باشد. سیستم های دیجیتالی و استفاده از موتوری با کیفیت ساخت بالا، این امکان را به شما خواهد داد که در طول مدت بسیار طولانی تری مواد غذایی خود را در بهترین حالت ممکن نگهداری نمایید.

کانتینر یخچالدار تولیدی ریمیسو مخصوص انتقال و نگهداری موز

سازه یخچالی پیش ساخته ریمیسو، به صورت کامل به منظور نگهداری و بارگیری انواع محصولات و مرسولاتی مانند موز که یکی از اصلی ترین انواع مرسوله های بین کشور و در داخل کشور می‌باشد، کاستومایز شده است.

استفاده از ساندویچ پانل های 10 سانتی که ضخامت بالای این نوع پنل ها موجب عایق بندی هرچه بهتر سازه شده و مانع از انتقال حرارت مابین فضای داخل کانتینر یخچالی و محیط بیرون می‌شود.

کانتینر یخچالدار ریمیسو یکی از محصولات کارگروه تولیدی صنعتی ریمیسو می‌باشد که در کیفیت های بسیار بالا و در ابعاد مختلف 10،20،40 و 45 فوتی طراحی و ساخته می‌شود. برای دریافت قیمت کانتینر یخچالدار و سفارش ساخت آن می‌تواند با کارشناسان ریمیسو در ارتباط باشید.

پل های ارتباطی برای برقراری تماس با کارشناسان ما در صفحه محصول و همچنین در سایت ریمیسو موجود می‌باشد. در زمان های تعیین شده، کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. با امید این که در این مقاله توانسته باشیم حداقل به یکی از سوالات کاربران عزیز سایت پاسخ داده باشیم.

Admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *