استاندارد های لازم برای کانتینر یخچالی

کانتینر یخچالدار خوب چه نوعی است؟

با کلمه کانتینر در طول روز، در خیابان ها، پشت انواع ماشین های باری و… مواجه شده‌ایم. یکی از مهم ترین وسیله های حمل و نقلی در داخل کشور ها و حتی بین دو کشور، کانتینر ها و ماشین های حمل کننده آن است. صادرات و واردات انواع مواد غذایی مورد نیاز و حیاتی کشور ها، تحویل مواد اولیه مورد نیاز کارگاه ها و شرکت های بزرگ، انتقال محصولات انواع تولیدی ها به مقصد، باربری سفارشات و انتقال زباله ها به نواحی مختلف و…

با این تفاسیر متوجه اهمیت بالای کانتینر ها و به خصوص کانتینر یخچالی می‌شویم. از جمله مهم ترین وسایل حمل و نقلی و نگهداری مواد و محصولات حساس به دما و هوای محیط، کانتینر یخچالدار می‌باشد. بدون این نوع کانتینر، هرگز طعم موز را نمی‌چشیدید. یا میوه های خاص استوایی به کشور های دور نمی‌رسید.

ویژگی های کانتینر یخچالی مناسب

برای شروع به کار یک کانتینر یخچالدار و عضویت آن در سازمان حمل و نقل یک کشور، می‌بایست استاندارد های ثابت و اصلی را در خود داشته باشد که در ادامه به معرفی و بررسی تک تک این موارد خواهیم پرداخت.

  1. دارای محیط عایق بندی شده
  2. قابلیت شستشو و ضدعفونی کردن محیط داخل
  3. دارای تجهیزات کنترل دما و سلامت هوای داخل کانتینر
  4. فضای مناسب و بزرگ
  5. وزن مناسب

این 5 مورد از اصلی ترین مشخصه های یک کانتینر استاندارد یخچالی است که قادر به ورود به چرخه حمل و نقلی کشور می‌شود. حال بهتر است تا به بررسی این 5 مورد به صورت دقیق بپردازیم.

دارای محیط عایق بندی شده

کانتینر یخچالی باید فضای داخل خود را از هرگونه عامل خارجی مانند گرد و غبار، تابش نور خورشید، باکتری ها، حشره و حیوانات موذی و… مصون بدارد تا مرسولات به خوبی و با صحت کامل به مقصد برسد.

قابلیت شستشو و ضد عفونی کردن محیط داخل

به طبع بعد از هر بارگیری و تخلیه کامل مرسولات می‌بایست محیط داخل کانتینر یخچالدار تمیز شود. پس اگر کانتینر یخچالی این قابلیت را در خود نداشته باشد در مرور زمان پوسیده شده و کارایی خود را از دست می‌دهد. حتی اگر برای سالم ماندن کانتینر اقدام به تمیز کاری آن نشود، مرسولات دچار افت کیفیت و خراب شدن می‌شود.

دارای تجهیزات کنترل دما و سلامت هوای داخل

در طول مسیر برای حفظ سلامت مرسولات باید هوای داخل فضای کانتینر یخچالی در یک دمای ثابت ماندگار باشد. از این رو تجهیزات مناسب برای سرمایش داخل کانتینر و کنترل افت یا افزایش دما در آن از جمله ویژگی های بسیار مهم یک کانتینر یخچالی است و در صورت دارا نبودن این ویژگی، کانتینر را بایستی یک کانتینر معمولی قلمداد کرد.

فضای مناسب و بزرگ و وزن کم

استفاده از پوشش مناسب برای سقف و دیواره ها که موجب عایق بندی مناسب و قرار دادن یک فضای بزرگ و حجیم برای خریدار، از جمله ویژگی های مهم کانتینر یخچالی است. زیرا ممکن است که برای عایق بندی یک کانتینر از مصالح بزرگ و جیم استفاده شود که هم موجب افزایش وزن کانتینر می‌شود و هم موجب کوچک تر شدن فضای داخل کانتینر می‌شود.

مصالح مناسب برای تولید کانتینر یخچالدارا

یکی از بهترین مصالح موجود در بازار که از آن می‌توان برای تولید کانتینر یخچالی بسیار با کیفیت و مقاوم استفاده نمود ساندویچ پانل می‌باشد. زیرا این نوع مصالح تمامی ویژگی ها و استاندارد های ذکر شده یعنی : وزن بسیار سبک و حجم کم، مقاوم در برابر رطوبت به منظور شستشوی بهتر، عایق بندی عالی و ایجاد محیط کاملا ایزوله و… را داراست.

برای پوشش سقف و کف کانتینر یخچالدار از ساندویچ پانل سقفی و برای پوشش دیواره ها از ساندویچ پانل دیواری استفاده می شود که نوع اتصالات این موارد متفاوت می‌باشد.

کانتینر یخچالی گروه صنعتی ریمیسو

کانتینر های تولیدی ریمیسو تماما دارای ویژگی های استاندارد در سطح جهانی بوده و با یک سال ضمانت و 10 سال خدمات به مشتریان عرضه می‌گردد. کانتینر یخچالی ریمیسو از پنل های ساندویچی با کیفیت همراه با موتوری مناسب از جنس کره‌ای ساخته شده است و به خوبی محیط داخل کانتینر در یک دمای ثابت تا مدت طولانی باقی می‌ماند. برای دریافت قیمت کانتینر یخچالی و خرید آن می‌توانید با شماره تلفن قرار داده شده در سایت تماس حاصل نمایید.

کلیدواژه : کانتینر
Admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *