علت صدای کف کانکس و رفع آن

حل مشکل صدای داخل کانکس خانه هنگام راه رفتن ساکنین

کانکس مسکونی برای استفاده در بسیاری از مناطق کشور مانند روستا‌ها، مزارع، باغات و… مناسب است و حتی اکثرا برای زمین هایی که مجوز ساخت و ساز برای آن ها صادر نمی‌شود، مورد استفاده قرار می‌گیرد. دلیل این موضوع را در مقاله‌ای جدا بررسی کرده‌ایم که اگر مایل به مطالعه بیشتر در رابطه با دلیل استفاده از کانکس در زمین هایی که مجوز ساخت و ساز ندارند را دارید می‌توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

بیشتر بخوانید : مجوز های مورد نیاز برای کانکس مسکونی

اما یکی از آزار دهنده ترین ایراداتی که به کانکس های مسکونی و ویلایی وارد می‌شود، صدای تولید شده از کف آن در زمانی است که درون کانکس راه می‌روید. می‌توان گفت که این مورد دلیل خوبی برای صرف نظر از خرید کانکس مسکونی می‌باشد و خود کارگروه صنعتی، تولیدی ریمیسو نیز این موضوع را تایید می‌کند و از این رو برای حل این مشکل راه حل هایی را پیشنهاد می‌کنیم.

علت صدای کف کانکس هنگام رفت آمد

در فونداسیون و کف سازی کانکس از تیر‌آهن های نمره 16 استفاده می‌شود که خود این تیرآهن ها ضخامتی در حدود 10 سانت دارد که با اتصالات و پوشش هایی که بر روی آن نصب می‌شود این ارتفاع و ضخامت به 20 سانت و حتی بیشتر هم می‌رسد که این ارتفاع 20 سانتی متری توخالی بوده و هیچ نوع مصالحی برای پر کردن آن استفاده نمی‌شود چون موجب افزایش وزن سازه به طور قابل توجهی می شود که در نهایت به کانکس ویلایی در هنگام حمل و نقل و یا نصب آسیب می‌رساند.

همچنین علاوه بر دلیل بالا که اصلی ترین دلیل تولید صدای کف کانکس مسکونی می‌باشد، به دلیل استفاده از کف پوش های مختلف مانند پارکت، پنل ساندویچی و… که خود این مصالح نیز در هنگام رفت آمد صدا تولید می‌کنند، صدای تولید شده بیشتر می‌شود. در کنار این موارد، نصب کانکس در ارتفاع و بدون کف سازی بر روی سطح زمین نیز عامل دیگری برای صدای کف کانکس می‌باشد.

به صورتی که تنها چهار ستون را در چهار جهت برای نصب کانکس خانه پیش ساخته تعبیه می‌نمایند که این خود باعث صدا دادن کف کانکس (حتی در صورتی که کف آن هیچ گونه صدایی نداشته باشد) می‌شود.

رفع صدای حاصل از کف کانکس در هنگام راه رفتن

اصلی ترین دلایل صدای حاصل از رفت آمد ساکنان کانکس مسکونی پیش ساخته را بیان کردیم، حال باید راهکار هایی برای رفع این اشکال وجود داشته باشد که در غیر این صورت خود تیم ریمسو نیز دلیل بر خرید این محصول نمی‌بیند، چه رسد به خریداران و مصرف کنندگان گرامی.

براساس ایرادات ذکر شده در طراحی و ساخت کانکس خانه پیش ساخته می‌توان آن ایرادات را به صورت زیر تک به تک حل نمود:

فونداسیون و کف سازی بهتر : اکثر تولیدی های کانکس در کشور بدون توجه به مقاوم نمودن کف کانکس با استفاده از ورق های نازک فولادی، قوطی هایی با ضخامت کم، میلگرد و انواع اقسام مصالح دیگر، نسبت به ساخت و طراحی کانکس اقدام می‌کنند.

در حالی کارگاه ریمیسو در ساخت کانکس مسکونی و طراحی کف و فونداسیون آن علاوه بر تیرآهن از اتصالات بینابینی میان فضای خالی کف کانکس نیز استفاده می‌کند تا 70 درصد از صدای تولید شده به هنگام رفت آمد از بین رود.

 

استفاده از کف پوش و مصالح با کیفیت برای پوشش کف : کف پوش های مورد استفاده در شرکت صنعتی بازرگانی ریمیسو تماما درجه یک بوده و به خوبی به کف سازه متصل می‌شوند تا هیچ گونه فضای خالی میان کف پوش و فونداسیون سازه وجود نداشته باشد. حتی به درخواست مشتری می‌توان از مصالح بهتری مانند کاشی های سبک با اتصالات مقاوم تر نیز در کف پوشی سازه استفاده کرد.

 

پیشنهاد زیر سازی مناسب برای نصب کانکس : موارد بالا کار هایی بود که توان انجام آن را ریمیسو و مهندسان آن داشتند، در حالی که مشتری نیز بایستی برای حل 100 درصدی صدای داخل کانکس باید همکاری نموده و با ساخت سکویی صاف و مسطح با مصالحی مانند بتن و سیمان، سطحی صاف برای نصب کانکس بر روی آن آماده نماید تا این مورد آزار دهنده به صورت کامل حل و فصل شود.

 

جمع بندی

در حالت کلی مهدسین و طراحان ریمیسو تمامی توان و تلاش خود را برای تولید و ساخت بهترین سازه های پیش ساخته را به کار گرفته‌اند تا 100 درصد تمامی مشتریان ما، 100 درصد راضی باشند. زیرا هدف اصلی شرکت ریمیسو فروش محصول نیست، بلکه برند سازی و ایجاد نامی ماندگار در صنعت خانه و سازه های پیش ساخته در ذهن مشتریان و فرهنگ سازی بهتر در رابطه با معماری نوین می‌باشد.

کاربران وبسایت ریمیسو و افراد مشتاق به دریافت اطلاعات اضافی در رابطه با محصولات، خدمات و سازه هایی که در کارگاه‌های ریمیسو تولید می‌شود، می‌توانید با استفاده از پل های ارتباطی قرار داده شده درون سایت اقدام به برقراری ارتباط با ما نمایید.

Admin
دیدگاه کاربران 2 دیدگاه
 • سلیمان ۲۲ دی ۱۴۰۰ / ۸:۴۱ ق٫ظ

  ! این صدای کف وقتی راه میری خیلی اعصاب خورد کنه. منکه دارم میرم کفشو پر کنم ببینم صداشو میبره یا نه

  • ادمین ۲۶ دی ۱۴۰۰ / ۷:۵۷ ق٫ظ

   سلام!
   به امید خدا که کار ساز خواهد بود اگر موارد گفته شده را رعایت کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *