ایران از صادرکنندگان دارو با کانتینر یخچالی

عمده صادرات دارو از ایران با استفاده از کانتینر یخچالی

در منطقه، ایران یکی از بزرگترین تولید کننده انواع دارو های خاص و حیاتی است. دارو های سرطانی، شیمی درمانی، هپاتیت و… . از این رو یکی از عمده بخش های صادرات ایران مربوطه به ارسال همین دارو‌های خاص و کمیاب به کشور های دیگر است. برای ارسال این دارو ها نیاز به کانتینر یخچالی است تا با صحت و سلامت کامل محصولات به دست سفارش دهنده‌ها برسد.

شرکت سازنده و فروشنده کانتینر‌های یخچالدار یعنی ریمیسو، محصولات یخچالی خود یعنی کانتینر‌های سردخانه‌ای را با ظرافت و کیفیت بالا به منظور کاهش حداکثری ریسک خراب شدن و فاسد شدن طراحی و اجرا می‌کند.

کیفیت کانتینر یخچالدار برای ارسال دارو

برخی از دارو‌های خاص باید در دمایی ثابت و بدون تغییر تا زمان مصرف نگهداری شوند. برای مثال واکسن کرونا از همین دسته از دارو ها است زیرا که در خارج از دمای تعیین شده به سرعت اکسید و یا فاسد می‌شود و اثربخشی خود را از دست می‌دهد. به همین دلیل ممکن است یک محموله از دارو‌های ارسالی تا چندین میلیون دلار قیمت داشته باشد و در صورت تنها یک ایراد در محفظه حمل کننده این مرسولات، خسارت مالی و جانی که ممکن بود با دارو ها به بار نیاید، جبران ناپذیر باشد.

از این رو برای صادرات و واردات دارو‌ها و برخی مرسولات خاص از قبیل آن، کانتینر سردخانه‌‌ای باید از فیلتر های کیفیتی خاصی عبور نماید. برای مثال در یک محفظه فشار باید ایزوله بودن کامل داخل کانتینر بررسی شود و هیچگونه درز و سوراخی که امکان آسیب زدن به مرسوله را دارد، وجود نداشته باشد.

عایق بندی دمایی کانتینر از جمله مولفه های دیگر است که شدیدا باید بررسی شود تا حاصل شود آیا در شرایط مختلف سازه قادر به حفظ دمای محیط داخل است یا نه، در برخی موارد ممکن است با تغییر دمایی شبیه 2 یا 3 درجه، تمامی مرسولات از بین بروند.

امکانات کانتینر سردخانه‌ای برای ارسال دارو

از جمله اصلی ترین امکانات کانتینر سردخانه‌ای استفاده از پنل های ساندویچی با ضخامت بالای 5 سانتی متر برای عایق بندی دمایی و ایزوله نمودن محیط داخل کانتینر است. ساندویچ پنل های ریمیسو که برای ساخت کانتینر استفاده می‌شود اغلب بسته به نوع کارایی کانتینر ضخامت های مختلفی دارد و حتی ممکن است فوم استفاده شده درون آن نیز متفاوت باشد.

استفاده از پنل های ساندویچی 10 سانتی با فوم پلی استایرن در ساخت کانتینر یخچالی مرسوم است و اغلب از این نوع متریال استفاده می‌شود. از دیگر امکانات مهم و ضروری برای کانتینر سردخانه، استفاده از سیستم سرمایش بهینه و کارا است.

دلیل این موضوع کاهش انرژی مصرفی در کنار بازده بالا است. برای این کار می‌توان سیستم های مختلفی را در کانتینر اجرا کرد مانند سرماسش از کف و T مانند. همچنین استفاده از سنسور های هوشمند برای اطلاع رسانی لحظه‌ای از شرایط داخل کانتینر بسیار مهم و ضروری است.

طراحی و ساخت کانتینر یخچالی توسط ریمیسو

در وهله اول برای طراحی و ساخت سازه‌ای خاص مانند کانتینر یخچالی برای صادرات دارو، طرح سه بعدی سازه با استفاده از نرم‌افزار‌های سه بعدی مانند تری دی اس مکس رسم می‌شود.

بیشتر بخوانید : استفاده از 3Ds max در طراحی خانه پیش ساخته

دلیل این کار بهره‌مندی از قدرت نرم‌افزار برای محاسبات دقیق و اجرای کامل پروژه قبل از ساخت آن و رفع ایرادات احتمالی می‌باشد. همچنین متخصصین این حوزه نیز با استفاده از طرح سه بعدی راحت تر می‌توانند ایرادات سازه را بررسی و کشف کنند.

پس از آن نوبت به ساخت اسکلت کلی سازه با استفاده از اندازه‌های تطبیق داده‌شده در نرم‌افزار می‌رسد. در مرحله بعدی متریال مورد استفاده در ساخت که از قبل تعیین شده، برای پوشش سقف و دیواره ها استفاده می‌شود و با اتصالات خاصی مانند جوش co، پیچ، پرس و… نصب می‌گردد. پس از اتمام مراحل ساخت کل سازه نوبت به اجرای سیستم سرمایشی و نصب سنسور های مختلف می‌رسد.

این مرحله دارای حساسیت بالاتری نسب به مراحل قبلی است زیرا که هر نوع اشکال و ایرادی در اجرای این ابزار ها ممکن است کارایی کل کانتینر سردخانه‌ای را مختل نماید.

کلام آخر

استفاده از کانتینر یخچالی برای حمل و انتقال انواع مرسولات و به خصوص مرسولات خاص مانند دارو بسیار کاربردی است. از این رو شرکت‌هایی مانند ریمیسو در ایران شروع به ساخت و تولید این نوع کانتینر ها براساس استاندارد‌های روز دنیا کرده‌اند. علاوه بر کانتینر یخچالی، شرکت ریمیسو خدمات و محصولات دیگری نیز ارائه می‌کند که برای مشاهده و آشنایی بیشتر با مجموعه ریمیسو می‌توانید به بررسی سایت ما بپردازید.

پل های ارتباطی نیز درون سایت قرار داده شده‌ است که می‌توان با استفاده از آنها برای برقراری تماس و رفع هرگونه ابهامات اقدام کنید.

Admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *