نحوه بارگیری و حمل میوه و سبزیجات با کانتینر یخچالی

صادرات و واردات محصولات غذایی با کانتینر یخچال دار

کانتینر یخچالی یا یخچالدار نوعی از تجهیزات پیش ساخته برای بارگیری و حمل و نقل انواع محصولات و مواد غذایی حساس و خاص می‌باشد. به این صورت که برای نگهداری محصولات بارگیری شده در محیطی با شرایط خاص، نیاز به پوشش و سازه ای با متریال و تجهیزات خاص می‌باشد. از جمله مواد و محصولاتی که می‌توان آن ها را با استفاده از کانتینر یخچالی در سلامت کامل به محل مقرر شده انتقال داد، سیب، انار، موز، نارگیل، آناناس، آووکادو و همچنین انواع دیگری از میوه های خاص استوایی است.

محصولاتی که اغلب با کانتینر یخچالی منتقل می‌شود

همانطور که اشاره شد بسیاری از میوه های استوایی مانند موز، نارگیل، آناناس و… که نیاز به رشد در آب و هوایی خاص مانند آب و هوای استوایی دارند، برای صادرات به کشور هایی مانند روسیه، عربستان، ایران و… که مطمئنا آب و هوایی مناسب تولید و پرورش این نوع میوه ها ندارند، از کانتینر یخچالدار استفاده می‌شود. برای سالم رسیدن این محصولات به قاره، کشور، استان و شهر مدنظر نیاز به نگهداری آن ها در شرایطی خاص می‌باشد تا میوه های درجه یک به دست خریداران برسد و سود حاصل از صادرات و واردات میوه ها از دست نرود.

کانتینر های یخچالی به منظور امکان پذیرکردن این خاسته طراحی و تولید شده‌است و به دلیل داشتن پوششی ضخیم از ساندویچ پانل و تجهیزاتی خاص و مهندسی هوشمندانه، قادر است تا هر نوع مواد غذایی، مواد شیمیایی، دارو، کالای حساس به دما و… را با صحت و سلامت کامل به خریداران برساند.

خود ایران نیز که یکی از تولید کنندهای بزرگ سیب، انگور، پسته، زعفران و… است و کشور های زیادی خواستار خرید این محصولات هستند که ارومیه خود از قطب های بزرگ تولید انگور و سیب در کشور به شمار می‌آید. از این رو برای صادرات سیب های درجه یک و انگور های اعلاء ، نیاز به استفاده از کانتینر یخچالدار با کیفیت ساخت و طراحی بالا است.

از این رو کانتینر های یخچالدار در کنار محصولات درجه یک و مرغوب کشور باعث ارز آوری و کمک به چرخه اقتصاد ایران و مردم می‌شود.

نحوه بارگیری محصولات در کانتینر یخچالدار

برای بارگیری انواع مواد غذایی، دارو، مواد شیمیایی و… راه های گوناگون، روش های خاص و موارد مختلفی را باید در نظر داشت. زیرا شرایط نگهداری تمامی کالاها یکی نیست و هر کدام نیاز دارند تا در بسته بندی خاص و در شرایط خاصی نگه داشته شوند.

از این رو و به دلیل سیب های مرغوب و انگور های با کیفیت بالا تولید شده در ارومیه، قصد داریم تا نحوه بارگیری این دو مورد را به صورت دقیق تر مورد بررسی قرار دهیم.

سیب

برای بارگیری سیب ها ابتدا باید آن ها را دست چین کرد و به نسبت کیفیت و سلامتی میوه، آن ها را در درجه بندی 1 تا 4 قرار داد. که در این درجه بندی سیب هایی که کاملا سالم هستند درجه یک بوده و به این ترتیب سیب های نا سالم تر به درجه های بالاتر می‌روند.

دلیل این موضوع این است که همیشه سیب های ناسالم سیب های سالم را نیز خراب می‌کنند.

در مرحله بعد نیاز است تا سیب ها را بسته بندی نمود که ممکن است براساس روش های مختلف، بودجه تعیین شده برای بسته بندی، تجهیزات در دسترس و بسیاری دیگر از عوامل موجود، نوع بسته بندی ها تغییر کند. اما در حالت کلی از کاغذ های نازک تهیه شده از چوب که سیب ها را درون آن می‌پیچند، رشته هایی از چوب سخت که سیب ها را درون آن شناور می‌کنند، بسته بندی های نایلونی که سیب ها را درون آن قرا می‌دهند و هوای کیسه را تخلیه می‌کنند و… برای بسته بندی سیب ها استفاده می‌شود.

بعد از بسته بندی محصولات نوبت به بارگیری آن ها است به همین منظور آن ها را درون جعبه قرار داده و با دقت بالا اقدام به بارگیری آن ها می‌شود. زیرا درصورت ضربه وارد شدن به سیب، سریع تر خراب شده و در نتیجه سیب های دیگر را نیز خراب خواهد کرد.

انگور

به مانند سیب، برای بارگیری انگور هم نیاز است تا ابتدا آن ها را دست چین کرده و در درجه بندی های مختلفی قرار داد. اما برای بسته بندی انگور باید شرایط خاص تری را در نظر داشت زیرا انگور نسبت به سیب دارای ماهیت شل تری بوده و همچنین آسیب پذیری بیشتری نسبت به سیب دارد. از این رو انگور ها را درون محیطی نرم و فاقد رطوبت مانند جعبه هایی پر شده از کاغذ سفید و یا کاه قرار می‌دهند.

ولی برای بسته بندی انگور ممکن است از روش های دیگری نیز استفاده شود که بسته به میزان زمان حمل و نقل و نگهداری آن، بودجه بسته بندی، تجهیزات بسته بندی و… متفاوت خواهد بود.

نوع بارگیری انگور نیز به مانند سیب نیاز به دقت و ظرافت بالایی می باشد.

نحوه حمل و نقل محصولات با استفاده از کانتینر یخچال

بعد از بارگیری محصولات بایستی دما و هوای داخل کانتینر های یخچالدار تنظیم شود که بسته به نوع محصول و کالایی که باید انتقال داد، این مورد متفاوت خواهد بود. اما در حالت کلی نیاز به محیطی خنک و تاریک است ولی ممکن است که نیاز به محیطی مرطوب و یا خشک باشد که با استفاده از تجهیزات سوار بر کانتینر یخچالی، قادر به تنظیم رطوبت داخل کانتینر نیز خواهیم بود.

حال نوبت به اتصال کانتینر یخچالدار به تریلی، جرثقیل و هر چیز دیگری است که با آن کانتینر به محل تعیین شده قرار است انتقال داده شود.

جمع بندی

کارگروه تولیدی صنعتی ریمیسو از جمله تولید کنندهای کانتینر یخچال دار است که براساس حمل و نقل انواع محصولات و کالاها در داخل کشور و یا برای صادرات آن ها، کانتینر یخچالی را طراحی و تولید می‌کنیم. کانتینر های یخچالی در ابعاد مختلف براساس نیاز خریدار بوده و دارای عایق بندی و پوشش مناسب به همراه تجهیزات الزامی می‌باشد.

از این رو برای خرید کانتینر یخچالی می‌توانید به سایت ریمیسو مراجعه کرده و از طریق پل های ارتباطی قرار داده شده درون سایت اقدام به ثبت سفارش و خرید خود نمایید. همچنین کارشناسان ما آمده پاسخگویی به سوالات شما در رابطه با این محصول شرکت ریمیسو هستند.

کلیدواژه : کانتینر
Admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *