انواع کانتینر یخچالدار

انواع کانتینر یخچالدار برای صادرات و مصرف داخل

از مهم ترین محصولات گروه تولیدی، صنعتی، بازرگانی ریمیسو کانتینر یخچالی ( refrigerator-container ) می‌باشد. این نوع کانتینر در حقیقت برای انتقال، ارسال و دریافت انواع مرسولات که حساسیت های خاص دمایی و شرایط نگهداری ویژه‌ای را باید برای آن ها اتخاذ نمود، مورد استفاده قرار می‌گیرد. انواع مختلفی از کانتینر های یخچالدار در کشور موجود می‌باشد.

شرکت های مختلفی در ایران ( ولی به صورت محدود ) اقدام به تولید و حتی واردات انواع کانتینر های یخچالی می‌نمایند که برای مصارف مختلفی همچون نگهداری و انتقال دارو، مواد غذایی و میوه، مواد لبنیاتی، افزودنی های غذایی فاسد شونده و… استفاده می‌شود.

یکی از این شرکت ها گروه تولیدی صنعتی ریمیسو است که با بیش از چندین سال سابقه در حوزه ساخت و تولید انواع سازه های پیش ساخته مانند کانتینر های سردخانه‌ای، فروش محصولات خود را در قالب وبسایت در اختیار مشتریان قرار داده است.

انواع کانتینر یخچالی

هر مورد از کانتینر های یخچالدار بر اساس موارد مختلفی، ممکن است در دسته بندی های گوناگونی قرار بگیرد.

  • نوع مصالح مورد استفاده در ساخت
  • بازه دمایی فضای داخل کانتینر یخچالی
  • تولید داخل و یا خارج
  • صادرات یا مصرف داخل
  • مورد مصرف
  • و…

در ادامه سعی می شود تا به بررسی موارد ذکر شده و مهم ترین عامل های یک کانتینر سردخانه‌ای برای استفاده در مصارف مختلف اشاره شود.

نوع مصالح مورد استفاده در ساخت انواع کانتینر یخچالدار

ممکن است از ساندویچ پانل هایی با ضخامت های مختلف و فوم عایق متفاوتی در ساخت انواع کانتینر های یخچالی استفاده شود. نوع ساندویچ پانل مصرفی در ساخت کانتینر سردخانه‌ای بسته به موارد مصرف انتخاب می‌شود. برای مثال پنل های ساندویچی استفاده شده برای نگهداری مرسولات در یک دمای مناسب متفاوت از مواردی است که برای حمل و نقل و ارسال استفاده می‌شود.

نوع مصالح استفاده شده تنها شامل ساندویچ پانل نیست و تجهیزات مصرفی مانند نوع موتور مورد استفاده، سیستم خنک سازی فضای داخل، اسکلت بندی سازه و… تفاوت هایی را بین کانتینر های یخچالی ایجاد می‌نماید.

بازده دمایی فضای داخل کانتینر یخچالدار

کانتینر های یخچالی بر اساس بازه دمایی که می توانند در داخل خود ایجاد کنند، نیز به دسته بندی‌های خاصی تقسیم می‌شوند. برای مثال ممکن است برخی دارو های خاص نیاز به نگهداری در دمای 40- درجه سلسیوس باشد، از این رو نوع کانتینر سردخانه‌ای که برای این مورد ساخته می شود متفاوت از کانتینری است که برای استفاده به منظور نگهداری و انتقال مرسولاتی که نیاز به دمایی مانند 15- درجه سلسیوس دارند می‌باشد.

تولیدی داخل و یا خارج

کانتینر یخچالدار به دو مورد تولید داخل و خارج نیز تقسیم بندی می‌شود. نوع خارجی این نوع محصولات از نظر ظاهری تفاوت بسیار زیادی با نوع تولید داخل داشته ولی کیفیت آن ها نسبت به قیمتی که در ایران به فروش می‌رسد، با نوع تولید داخل تفاوتی نداشته و حتی تولیدات داخل بسیار بهتر نیز هستند. زیرا :

  1. کانتینر های سردخانه‌ای تولید داخل دارای گارانتی و خدمات پس از فروش بوده و تولید کنندگان تا 10 سال مشتریان خود را حمایت می‌کند.
  2. گارانتی برای کانتینر های یخچالی وارداتی در ایران وجود ندارد و اگر شرکتی چنین ادعایی نمود پس دو حالت وجود دارد : 1- کانتینر تولید چین بوده که کیفیت آن ابهام دارد 2- دروغ است زیرا اغلب و بهتر است بگوییم تمامی شرکت های تولید کننده این محصول ایران را تحریم کرده‌اند.
  3. قیمت کانتینر های یخچالدار تولید داخل بسیار به صرفه تر از نوع وارداتی آن است زیرا اکثر مصالح برای ساخت آن در داخل ایران تولید شده و نیازی به واردات وجود ندارد.

نوع مورد استفاده برای صادرات و یا مصارف داخل کشور

ممکن است که کانتینر یخچالی به منظور انتقال مرسولات بین شهر های داخل کشور مورد استفاده قرار گیرد و نوعی دیگر برای انتقال به کشور های دیگر با عنوان صادرات. 100 در 100 نوع کانتینر های سردخانه‌ای در این دو مورد متفاوت خواهد بود. زیرا ممکن است در صادرات مدت زمان بین بارگیری محصولات برای انتقال تا تخلیه آن بنا به دلایلی مانند گمرک، مسافت، بررسی سلامت مرسولات و… بیشتر از ارسال آن بین دو شهر در داخل ایران باشد.

از این رو در کانتینر های یخچالدار صادراتی تمهیدات حساس تری برای نگهداری مرسولات در شرایط مطلوب در مدت زمان طولانی تری صورت می‌گیرد. مانند استفاده از ساندویچ پانل های ضخیم تر، نوع سیستم خنک سازی بهینه تر، سیستم های کنترل دما، رطوبت، فشار و… حساس تر و…

مورد مصرف

آخرین مورد در رابطه با انوع کانتینر های یخچالی، مورد مصرف آن ها است. برای مثال ممکن است نوعی از کانتینر را برای نگهداری و نوعی دیگر را برای ارسال و انتقال استفاده نمود. یا نوعی از کانتینر یخچالدار را برای ارسال سیب و نوعی دیگر را برای ارسال دارو مورد استفاده قرار داد.

در حقیقت منظور از این مواردی‌ که ذکر شد اشاره به آن دارد که حتی کوچک ترین موضوع در رابطه با موارد مصرف ممکن است در نوع کانتینر یخچالدار تنوع ایجاد نماید.

کلام آخر

گروه تولیدی صنعتی ریمیسو که تحت نظارت شرکت خاور سازه مانلی فعالیت می‌نماید، تمامی نیاز های مشتریان در رابطه با انواع کانتینر های یخچالدار را می تواند رفع نماید. زیرا تمامی کانتینر های شرکت ما توسط تکنسین ها و مهندسین خود طراحی و ساخته می‌شود و در نقطه به نقطه طراحی و ساخت محصول محدودیتی در ایجاد تغیرات وجود نخواهد داشت. یعنی کارگروه صنعتی ریمیسو هر نوع کانتینر یخچالداری برای هر نوع مصرفی را برای مشتریان به صورت سفارشی طراحی و تولید می کند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص محصولاتی مانند کانتینر های یخچالدار ( سردخانه‌ای ) مثل اطلاع از قیمت، نحوه خرید، ویژگی های محصول، گارانتی و خدمات پس از فروش آن و… با شماره تلفن های قرار داده شده درون سایت ارتباط برقرار نمایید.

Admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *