استفاده از 3Ds max در طراحی خانه پیش ساخته

استفاده از نرم افزار های طراحی سه بعدی در ساخت انواع سازه های پیش ساخته

یکی از نرم افزار های قدرتمند طراحی و دیزاین انواع سازه های ساختمانی، سازه های مهندسی و… نرم افزار تری دی اس مکس است. این نوع نرم افزار توسط کمپانی اتودسک ( auto desk ) طراحی و تا این سال توسعه داده شده است. این برنامه ابزار های قدرتمندی برای طراحی های سه بعدی و انجام انواع تغییرات بر سه محور، در اختیار شما قرار می‌دهد.

گروه تولیدی صنعتی ریمیسو خود نیز چندین تری دی اس مکس کار در تیم طراحی خود دارد که قبل از ساخت و طراحی هر نوع سازه‌ای، طرح سه بعدی آن در این نرم افزار طراحی و ساخته می‌شود.

استفاده از 3Ds max در طراحی پروژه های ریمیسو

در مراحل اقدام به خرید، ثبت سفارش و عقد قرار داد بین شرکت ریمیسو و کارفرمایان، فیلتر های متنوع و گوناگونی توسط مهندسان ما ایجاد شده است تا سازه بعد از عبور از این فیلتر ها به بهترین صورت ممکن ساخته و در اختیار کارفرما قرار داده شود.

برای مثال یکی از این موارد طراحی اولیه سازه در نرم‌ افزار تری دی مکس است تا قبل از هر گونه صرف هزینه های اضافی و هدر رفت زمانی، مالی و… تایید شود که سازه قرار است به صورت دقیق به چه صورتی طراحی و ساخته شود.

خود این طراحی سه بعدی نیز در برنامه ریزی ساخت و سازی و تعیین ریز جزئیات قرار داد بسیار کاربردی می‌باشد. برای مثال با در دست داشتن فایل سه بعدی سازه به راحتی می‌توان نقشه ساختمان را در مدت زمان کمتری از مهندس نقشه کشی تحویل گرفت. زیرا اکثر موارد مهم و ریز جزئیات در این برنامه برای نقشه کشی دقیق وجود دارد.

مورد بعدی استفاده از طراحی سه بعدی برای طراحی کانتینر های شرکت ریمیسو است. برای مثال در سفارش ساخت کانتینر یخچالی قبل از ساخت، براساس نیاز های مشتری و درخواست های وی، طرح کلی کانتینر یخچالدار در این نوع نرم افزار یعنی تری دی اس مکس طراحی و سپس به ایشان ارجاع داده می‌شود. دلیل این موضوع بررسی دوباره طراحی توسط کارفرما و رفع و بیان ایرادات به مهندسان طراح ما می‌باشد.

چرا باید قبل از ساخت و نقشه کشی، طرح سه بعدی سازه طراحی شود؟

یک سازه دقیق و کاربردی به یک باره و صرف منابع و هزینه کم ساخته نمی‌شود. بلکه نیاز است تا بار ها و بار ها تکنسین ها و مهندسان سازه را ساخته و دوباره طراحی و بسازند تا در نهایت محصول مورد نظر حاصل شود. اگر در هر بار ساخت و طراحی یک میزان قابل توجهی هزینه صرف شود، خواهیم دید که قبل از آماده شدن سازه و فروش آن شرکت و یا کارگاه تولیدی آن محصول ورشکسته شده است.

زیرا هزینه های دوباره طراحی و ساخت یک محصول سر سام آور خواهد بود. از این جهت همواره شرکت ها و کارگاه های تولیدی موفق از نرم افزار های طراحی سه بعدی استفاده می‌کنند تا با صرف هزینه بسیار ناچیز ( هزینه یک نفر طراح خبره سازه ) در کنار ماکت سازی سازه و ساخت طرح مینیاتوری یک محصول، از هزینه های گزاف ریدیزاین و دوباره سازی سازه جلوگیری شود.

شاید با این کار نیاز به دو یا سه بار طراحی و ماکت سازی و در نهایت ساخت خود سازه باشد، در حالی که برای انجام مراجل 0 تا 100 ساخت محصولات برای آزمون و خطا، نیاز به 10 بار انجام باشد. حال خودتان بهتر می‌توانید نتیجه گیری فرمایید که استفاده از یک نرم افزار مانند 3Ds max تا چقدر می تواند در هزینه های شما صرفه جویی نمایید.

ارزش خرید محصولات اتو دسک از قبیل تری اس مکس نیز بسیار گزاف است و ممکن است ماهانه تا سی میلیون برای خرید اشتراک تری دی مکس هزینه شود که نشان از ارزش بالای کار این محصول می‌باشد.

جمع بندی

همیشه و همواره از قدیم الایام شنده‌ایم که قبل از حرف زدن و کار کردن، فکر کردن اولویت دارد. طراحی سه بعدی سازه های پیش ساخته قبل از ساخت نیز دقیقا همین تعبیر را دارد. اکثر شرکت های معتبر و با سابقه در صنعت و ساخت و تولید انواع محصولات نوین و باکیفیت، همواره مراحل خاص و گوناگونی را تا مرحله تولید و ساخت یک محصول دارند. گروه تولیدی بازرگانی صنعتی ریمیسو نیز این قافله جدا نیست و به دلیل جلوگیری از خدشه وارد شدن به اعتبار شرکت، همواره کیفیت و جزئیات محصولات قبل از رسید به مشتری از فیلتر های گوناگونی مانند همین طراحی سه بعدی، رد می‌شود.

Admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *